چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۷

در راستای نشست مدیران کل کتابخانه های عمومی با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیرکل نهاد برگزار شد؛

نخستین نشست شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم

20180423_112103_Burst01.jpg

در راستای نشست مدیران کل کتابخانه های عمومی سراسر کشور با دکتر سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیرکل نهاد، نخستین نشست شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم با حضور روسای ادارات و کارشناسان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم؛ حجت الاسلام والمسلمین امیرعطاءاله جباری مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قم در نخستین جلسه شورای اداری بر توسعه کتابخوانی به عنوان رویکرد نهاد در سال ۹۷ تاکید کرد.

جباری همچنین با اشاره به بخش هایی از سخنان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیرکل نهاد در همایش مدیران کل کتابخانه های عمومی کشور افزود: اولویت کتابخانه های عمومی باید جذب کودکان به کتابخانه ها و تشویق این گروه سنی به خواندن باشد؛ علاوه بر اینکه کتابداران و کارشناسان نیز باید با بهره مندی از همه امکانات موجود به ویژه فضای مجازی و رسانه ها به معرفی خدمات کتابخانه های عمومی و کتاب های خوب و کاربردی بپردازند.

 وی گفت: برنامه های اداره کل باید همچون سال های گذشته در راستای سیاست های نهاد کتابخانه های عمومی کشور و با ارائه طرح های نوین و خلاقانه باشد تا به پویایی هر چه بیشتر کتابخانه ها و در نهایت گسترش کتابخوانی در جامعه منجر شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی در خاتمه اظهار داشت: توجه و رعایت قوانین و مقررات و استفاده بهینه از ظرفیت و امکانات موجود و صرفه جویی در هزینه ها از وظایف شرعی و قانونی تمامی همکاران است.  

در پایان این نشست نیز روسای ادارات و کارشناسان هر حوزه  به بیان راهکارها و دیدگاه های خود پرداختند.