نمایش همه
 • نیکنام ۱۳۹۸-۰۵-۲۸ ۱۵:۵۸

  مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان تهران خبر داد؛

  بازگشایی کتابخانه مرکزی پارک‌شهر در هفته دولت

  علی نیکنام، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان تهران، ضمن تشریح مراحل بازسازی کتابخانه مرکزی پارک‌شهر تهران، از بازگشایی این کتابخانه، در هفته دولت خبر داد.

 • ملیکا حرمتی ۱۳۹۸-۰۵-۲۶ ۱۶:۳۱

  همراه با برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی (1)

  دعوت به مشهد و بودن زیر سایه امام رضا(ع) بهترین جایزه است

  ملیکا حرمتی برگزیده بخش پویش نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با اشاره به نقش خانواده به خصوص مادر خود در آشنایی با کتاب و علافه‌مند شدنش به کتابخوانی، گفت: اصلا برایم جایزه این جشنواره مهم نیست، مهم این است که الان به لطف شرکت در این جشنواره به مشهد آمده‌ام و زیر سایه امام رضا(ع) هستم.

 • كتابخانه سيار روشنك مشهد ۱۳۹۸-۰۵-۲۲ ۱۱:۲۶

  گفتگو با مسئول کتابخانه سیار شهید ابوالفضل روشنک مشهد؛

  در روستاهای حاشیه مشهد برای امانت کتاب صف می کشند/ کتابخانه سیاری که ۷۰۰ امانت را در یک روز ثبت کرد

  امیر خوشخو، کتابدار و مسئول کتابخانه سیار شهید ابوالفضل روشنک مشهد با اشاره به فعالیت‌های خود در این کتابخانه سیار، از استقبال گسترده مردم روستاهای حاشیه مشهد از کتاب و کتابخوانی گفت. استقبالی که رکورد امانت ۷۰۰ جلد کتاب در یک روز را در استان خراسان رضوی به ثبت رساند.

 • مهدی رمضانی ۱۳۹۸-۰۵-۱۶ ۰۹:۵۸

  مهدی رمضانی عنوان کرد؛

  افزایش ۵۹ درصدی مشارکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی نسبت به دوره گذشته

  مهدی رمضانی، دبیر نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، ضمن تشریح روند برگزاری و افزایش ۵۹ درصدی مشارکت در این دوره از جشنواره، گفت: مراسم اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی ۲۴ مرداد ماه سال جاری در شهر مشهد برگزار خواهد شد.

 • محمد میرکیانی ۱۳۹۸-۰۵-۱۴ ۱۰:۱۰

  محمد میرکیانی عنوان کرد؛

  تأمین نیازهای آموزشی کودکان سیل‌زده به ترسیم آینده‌ای روشن‌تر برای آنها کمک می‌کند

  محمد میرکیانی، نویسنده حوزه کودک و نوجوان، با دعوت از عموم مردم برای پیوستن به پویش «مهربانی در مهر» گفت: بدون شک تأمین نوشت افزار و نیازهای آموزشی کودکان و دانش‌آموزان سیل زده، به عنوان ابزاری برای تحصیل علم، بخش عمده‌ای از دغدغه‌های خانواده‌های سیل زده را نسبت به آینده فرزندان‌شان برطرف می‌کند.

 • ميثم جوانبخت ناشنوايان (5).jpg - کراپ‌شده ۱۳۹۸-۰۵-۱۳ ۱۵:۱۱

  میثم جوانبخت عنوان کرد؛

  ضرورت گسترش دایره واژگانی ناشنوایان با کتاب و مطالعه

  رئیس اداره امور کتابخانه ها و کتابخوانی اداره کل کتابخانه های عمومی فارس با اشاره به ارائه خدمات کتابخانه‌ای به ۳۰۰ عضو ناشنوا در کتابخانه‌های عمومی استان فارس، درباره طرح‌های خود در این حوزه گفت: مهم‌ترین هدف ما در طراحی و اجرای طرح‌ها و خدمات کتابخانه‌ای، گسترش دایره واژگان ناشنوایان است.

 • ابراهيم حسن بيگي ۱۳۹۸-۰۵-۱۳ ۱۱:۰۱

  ابراهیم حسن‌بیگی با اشاره به طرح «مهربانی در مهر» عنوان کرد؛

  استمرار اقدامات نهاد در حوزه‌های اجتماعی ستودنی است

  ابراهیم حسن‌بیگی، نویسنده شناخته شده کشور، با اشاره به اجرای طرح «مهربانی در مهر» گفت: استمرار اقدامات خیرخواهانه نهاد در حوزه‌های اجتماعی که از زلزله کرمانشاه و سیل اخیر تا به امروز ادامه پیدا کرده، بسیار ستودنی است و جای تقدیر دارد.

 • كارگاه شوق نقاشي (24).jpg ۱۳۹۸-۰۵-۰۹ ۱۰:۵۷

  پریسا سُندسی عنوان کرد؛/ فیلم

  نقش کارگاه‌های «شوق نقاشی» در ارتقاء مهارت‌های شناختی در کودکان

  پریسا سُندسی، مربی مجموعه کارگاه‌های «شوق نقاشی» گفت: هدف ما در این کارگاه‌ها پرورش نقاش و هنرمند نیست؛ بلکه قصد داریم از طریق برگزاری این کارگاه‌ها یک سری مهارت‌های شناختی و توانایی‌ پردازش اندیشه در بچه‌های این مناطق را ارتقاء دهیم.

 • هفته پاياني تير 98 ۱۳۹۸-۰۴-۲۸ ۰۰:۳۱

  برنامه کتابخانه‌های عمومی زنجان در هفته پایانی تیرماه

  کتابخانه‌های عمومی استان زنجان در هفته پایانی تیر و روزهای ابتدایی مردادماه ۱۳۹۸، با برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی، پذیرای اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی هستند.

 • سیدعلی ترابی ۱۳۹۸-۰۴-۲۳ ۱۷:۱۰

  سید علی ترابی عنوان کرد؛

  مهندسی فرآیند آفت‌های سیستم «وظیفه‌محور» در نهاد را برطرف می‌کند

  مجری طرح پژوهشی «مهندسی فرآیندهای جاری نهاد با هدف استقرار نظام مدیریت فرآیند» با اشاره به «وظیفه محور» بودن سازمان‌ها و نهادهای مختلف در کشور، گفت: مهندسی فرآیندها با برطرف کردن ضعف‌های سیستم وظیفه محور، به کاهش زمان فرآیندها، تسریع در تصمیم‌گیری، کاهش هزینه فرآیندها و چابک‌سازی در انجام وظایف در نهاد، منجر می‌شود.

 • با كتابداران 15 ۱۳۹۸-۰۴-۱۵ ۱۲:۱۸

  گفت و گو با کتابدار کتابخانه عمومی امام علی(ع) روستای کلاشم؛

  خانواده‌ای با یک هدف مشترک در کتابخانه/ ماجرای کار کردن در تنها مرکز فرهنگی روستا

  سکینه سعادت فضای ارتباطی میان او و کودکان عضو کتابخانه را  در موقعیتی مشابه رابطه مادر با کودکانش دانست که همانند یک خانواده در کنار یکدیگر لذت کتاب خواندن و ارتقای فرهنگی را تجربه می‌کنند.

 • اختتاميه هشتمين جشنواره كتابخواني رضوي ۱۳۹۸-۰۴-۱۲ ۱۷:۰۳

  همراه با برگزیدگان هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی؛

  ایجاد و تقویت فضای گفتمان رضوی در خانواده‌ها

  منصور حسینی مطلق از اعضای کتابخانه عمومی امام علی(ع) یزد، با اشاره به تأثیر آموزه‌های دینی این جشنواره در سبک زندگی خانواده‌ها، گفت: مهم‌ترین مزیت مشارکت در بخش خانوادگی این جشنواره، ایجاد گفتمان در خانواده‌ها با محوریت آثار معرفی شده در این جشنواره است.

 • محموده بندري ۱۳۹۸-۰۴-۱۱ ۱۳:۴۳

  گفت‌وگو با محموده بندری؛

  کتابداری که مسئول کتابخانه محله دوران کودکی‌اش شد/ ۱۲ ساعت کار در کتابخانه با ۱۵۰ هزار تومان

  او یکی از اعضای فعال کتابخانه ای بود که دَرِ آن روبه‌روی دَرِ منزلشان باز می‌شد. سال‌ها از آن روز می‌گذرد و امروز به عنوان مسئول همان کتابخانه، دَر کتابخانه را به روی علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی می‌گشاید. محموده دربندی در این گفت و گو خاطرات دورانی را مرور می کند که با ماهی ۱۵۰ هزار تومان روزانه ۱۲ ساعت با عشق و علاقه در کتابخانه کار می‌کرد.

 • آشتیانی ۱۳۹۸-۰۳-۲۹ ۱۵:۳۵

  مدیرکل امور فرهنگی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور عنوان کرد؛

  مشارکت یک‌چهارم از کتابداران نهاد در نخستین جشنواره قصه‌گویی

  مدیرکل امور فرهنگی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور گفت: حدود یک چهارم از تعداد کل کتابداران نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، در این جشنواره شرکت کردند و در نهایت ۵۶ شرکت‌کننده به مرحله نهایی راه یافتند که در این میان ۹ نفر از کتابداران کانون پرورش فکری و سه نفر از مربیان آموزش و پرورشی نیز حضور دارند.

 • رمضانی ۱۳۹۸-۰۳-۲۷ ۰۹:۵۵

  مهدی رمضانی تأکید کرد؛

  تمدید مهلت شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی تا ۱۵ تیر/ ماهیت برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی از آمارسازی به دور است

  معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور گفت: ماهیت و هدف برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی از هرگونه آمارسازی و ارائه اعداد و ارقام غیر واقعی به دور است و هیچ گاه اجازه نمی‌دهیم شبهه‌ای به ساحت این جشنواره وارد شود.

 • محمدرضا حدادپور جهرمی ۱۳۹۸-۰۳-۲۲ ۱۶:۲۰

  محمدرضا حدادپور جهرمی عنوان کرد؛

  همه باید مبلغ جشنواره کتابخوانی رضوی باشیم

  محمدرضا حدادپور جهرمی، نویسنده با اشاره به تأثیرگذاری رویدادهای ارزشی همچون جشنواره کتابخوانی رضوی و لزوم فراگیر شدن آن در جامعه، گفت: این جشنواره با پرداختن به سیره رضوی ما را تا حدی از زیر بار شرمندگی اهل بیت(ع) در می آورد.

 • مهدی رمضانی.jpeg ۱۳۹۸-۰۳-۲۰ ۱۲:۴۲

  مهدی رمضانی عنوان کرد؛

  استان مازندران میزبان مرحله نهایی نخستین جشنواره قصه‌گویی نهاد کتابخانه های عمومی کشور

  معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد با اشاره به روند برگزاری نخستین جشنواره قصه‌گویی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، از برگزاری مرحله نهایی این جشنواره در سطح ملی، به میزبانی استان مازندران و شهر ساری خبر داد.

 • حسین فتاحی ۱۳۹۸-۰۳-۱۹ ۱۹:۰۸

  حسین فتاحی عنوان کرد؛

  تلاش برای ارائه الگویی عملی در «هشت قصه از امام جواد(ع) برای بچه‌ها»

  حسین فتاحی، نویسنده کتاب «هشت قصه از امام جواد(ع)» گفت: از آنجا که معتقدیم همه ائمه معصومین(علیهم السّلام) نور واحد هستند، ابتکار نهاد در برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی با افزودن سیره یکی از ائمه معصومین در هر دوره، در کنار سیره امام رضا(ع) به عنوان موضوع اصلی، بسیار قابل تقدیر است.

 • علي جانفزا ۱۳۹۸-۰۳-۱۳ ۱۵:۴۴

  علی جانفزا عنوان کرد؛

  جشنواره کتابخوانی رضوی مشوق نویسندگان برای خلق آثار کیفی درباره معصومین(ع) است

  نویسنده کتاب «مهارت‌های ارتباط موثر در سیره امام رضا علیه‌السلام» ضمن تشریح محتوا و بخش‌های مختلف این اثر گفت: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، از سویی مراجعه به کتاب را افزایش داده و از سوی دیگر مشوقی برای تولید آثار کیفی بیشتر توسط اهالی قلم خواهد بود.

 • فاطمه جعفري - کراپ‌شده ۱۳۹۸-۰۳-۱۲ ۱۷:۴۱

  رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نکا مطرح کرد؛

  اشتیاق به مطالعه از طریق پیوند سنت قدیمی «شونیشت» با کتاب

  رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نکا با اشاره به طرح «شونیشت»، یکی فعالیت های ترویجی انجام شده در روستای دنگ سر، گفت: «شو نیشت» به زبان محلی به معنای شب نشینی است که در گذشته بسیار رایج بود و ما این شب نشینی ها را با محوریت کتاب دوباره احیا کردیم.

 • گفتگوی روابط عمومی اداره کل کتابخانه های قم با سرکارخانم عبدی، نویسنده کتاب «امام رضا علیه السلام» از منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی ۱۳۹۸-۰۳-۱۲ ۱۵:۲۱

  نویسنده کتاب «امام رضا علیه السلام»:

  جشنواره کتابخوانی رضوی مروج سیره اهل بیت(ع) و فرهنگ کتابخوانی است

  زهرا عبدی، نویسنده کتاب «امام رضا علیه السلام» اظهار داشت: جشنواره کتابخوانی رضوی رشته تاریخ اسلام، به ویژه سیره فردی و اجتماعی اهل بیت علیهم السلام و فرهنگ کتابخوانی را ترویج می کند.

 • اختتاميه جشنواره رضوي ۱۳۹۸-۰۳-۰۸ ۱۳:۴۰

  همراه با برگزیدگان هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی؛

  مطالعه خانوادگی تأثیر به مراتب بیشتری نسبت به مطالعه فردی دارد

  مهری کریمی از اعضای کتابخانه عمومی امام صادق(ع) خمینی شهر در استان اصفهان، با اشاره به سطح بالای کیفی منابع ارائه شده در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: نکته جالبی که در این جشنواره آن را تجربه کردیم این بود که مطالعه به صورت خانوادگی، تأثیر به مراتب بیشتری نسبت به مطالعه فردی دارد.

 • با كتابداران 11 ۱۳۹۸-۰۳-۰۴ ۱۲:۱۷

  روایت کتابدار کتابخانه عمومی ولی‌عصر(عج) ماکو از یک تغییر بزرگ

  پوست‌اندازی از قرائت‌خانه تا محفلی برای تمام دوست‌داران کتاب

  رضا شیرزاده با اشاره به پروسه تغییر نگاه عامه مردم به کتابخانه در این شهر از سالن‌های قرائت‌خانه تا محفلی برای دوست‌داران کتاب، رسیدن به این دستاورد را برگزاری مستمر فعالیت‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه عنوان کرد.

 • ایت الله فلاحتی در جشنواره رضوی ۱۳۹۸-۰۳-۰۱ ۰۸:۱۶

  نماینده ولی فقیه در گیلان مطرح کرد؛

  لزوم بهره گیری از ظرفیت جشنواره کتابخوانی رضوی برای ترویج فرهنگ معنوی

  نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه امروز عرفان‌های نوظهور به دنبال جذب جوانان به سمت خود هستند، گفت: باید از ظرفیت جشنواره کتابخوانی رضوی برای ترویج فرهنگ رضوی و معنوی استفاده شود.

 • مجيد ملامحمدي ۱۳۹۸-۰۲-۳۰ ۱۷:۴۶

  مجید ملامحمدی عنوان کرد؛

  «درختی که بال درآورد» بستری برای آشنایی نوجوانان با سبک زندگی اسلامی

  مجید ملامحمدی، نویسنده کتاب «درختی که بال درآورد» گفت: مضامین ارائه شده در این کتاب درباره سبک زندگی، اخلاق اسلامی و نکات ویژه‌ای درباره هدایت و شکل‌گیری تربیتی بچه‌ها است که از زندگی امام جواد(ع) استخراج شده است.

 • محبوبه زارع ۱۳۹۸-۰۲-۲۵ ۱۰:۲۲

  نویسنده کتاب «فصل فیروزه» اظهار داشت؛

  جشنواره کتابخوانی رضوی معرف هویت دینی و ملی است

  محبوبه زارع، نویسنده کتاب «فصل فیروزه» اظهار داشت: جشنواره کتابخوانی رضوی معرف هویت دینی و ملی است.

 • سیامک محبوب ۱۳۹۸-۰۲-۲۴ ۱۵:۲۲

  در ​گفت‌وگو با مدیرکل برنامه‌ریزی نهاد مطرح شد؛

  طرح آمایش سرزمینی کتابخانه‌های عمومی استان تهران ابلاغ شد

  محبوب از ابلاغ طرح آمایش سرزمینی کتابخانه‌های عمومی در استان تهران خبر داد و گفت: بر این اساس اگر بنا باشد کتابخانه‌ای در تهران احداث شود، مشخص است که در کدام روستای به کتابخانه عمومی نیاز داریم و اولویت ساخت و ساز در کدام منطقه است.

 • علي اشرف عبدي ۱۳۹۸-۰۲-۲۱ ۱۳:۰۸

  علی اشرف عبدی عنوان کرد؛

  حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها) الگوی شاخص ولایت‌پذیری

  نویسنده کتاب «دُر عصمت» با تشریح محتوای این اثر گفت: حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها) در هر مرحله از زندگی و در هر جایگاه اجتماعی که قرار داشتند، تأکید ویژه‌ای بر ولایت‌پذیری داشتند و به نوعی جان کلام این کتاب هم به موضوع ولایت‌پذیری می‌پردازد.

 • حجت الاسلام و المسلمین جواد محدثي ۱۳۹۸-۰۲-۱۷ ۱۴:۴۰

  جواد محدثی عنوان کرد؛

  آشنایی با سیره ائمه بهترین الگو برای ترویج کتابخوانی است

  جواد محدثی، نویسنده کتاب «سیره تقوی» با اشاره به تأثیر برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی در آشنایی با سیره ائمه معصومین(ع) و ترویج فرهنگ کتابخوانی، گفت: یکی از بهترین موضوعات برای ارائه الگوی مناسب مطالعه، مسائلی است که به فرهنگ دینی ما می‌پردازد و آشنایی با سیره و زندگی ائمه معصومین(ع) نیز از بهترین مسائل برای مطالعه در این حوزه است.

 • كتابخانه روستاي ده خير - کراپ‌شده ۱۳۹۸-۰۲-۱۴ ۱۷:۰۳

  کتابدار کتابخانه روستای ده خیر شهرری؛

  ارتباط با والدین لازمه استمرار حضور کودکان در کتابخانه است

  کتابدار کتابخانه ابوریحان روستای ده خیر تصریح کرد: با وجود عدم رواج کتابخوانی در این روستا سعی من این است که ارتباط خود را با والدین قطع نکنم، تا به این ترتیب کودکان آن ها ارتباطی مستمر با کتابخانه داشته باشند.