نمایش همه
 • با كتابداران دیروز ۰۸:۵۲

  گفتگو با کتابدار کتابخانه عمومی آل رسول نیک‌شهر؛

  معتمدانی امین برای نیازسنجی فرهنگی مناطق سیل‌زده

  زینب مبارکی با اشاره به ویژگی‌ و نقش مهم کتابداران در مناطق سیل‌زده، این سفیران فرهنگی را بهترین معتمدان مناطق آسیب‌دیده برای برطرف کردن کمبودها و نیازهای فرهنگی گروه‌های مختلف سنی پس از حوادث دانست.

 • با كتابداران ۱۳۹۸-۱۰-۳۰ ۱۴:۳۳

  گفتگو با کتابدار کتابخانه عمومی علامه مجلسی رابر؛

  پیوندی از جنس کتاب در قلب زندگی روستائیان و عشایر

  راضیه جهانشاهی با اشاره به رفتن به روستاها و بردن کتاب به میان افرادی که به دلیل دور بودن محل زندگی‌شان نمی‌توانند به کتابخانه بیایند؛ این شیوه را بهترین فرصت برای پیوند میان این مکان فرهنگی و آنها دانست.

 • با كتابدار ۱۳۹۸-۱۰-۲۸ ۱۱:۵۲

  گفتگو با کتابدار کتابخانه عمومی شهدای روستای فردو؛

  ســـنگ صبور مردم روســـــتا

  مرضیه بابایی با اشاره به جایگاه کتابداران در مناطق روستایی، مراجعه به کتابداران را به عنوان اصلی‌ترین گزینه انتخابی‌شان برای دردل، مشورت و راهنمایی عنوان کرد.

 • با كتابداران ۱۳۹۸-۱۰-۲۳ ۱۱:۳۹

  گفتگو با کتابدار کتابخانه عمومی استاد شهریار روستای قلعه حسینیه؛

  مهمانانی که برای اولین بار در طول زندگی‌شان به کتابخانه آمدند

  رویا هادیلو برگزاری دوره‌های متنوع آموزشی در کتابخانه‌های روستایی را باعث بالا رفتن مهارت‌های مختلف در میان ساکنین و بالا رفتن سطح آگاهی در سطح روستا عنوان کرد.

 • با كتابداران ۱۳۹۸-۱۰-۲۲ ۱۰:۵۴

  گفتگو با کتابدار کتابخانه عمومی نواب‌صفوی نورآباد؛

  قصه‌گویی پلی برای اتصال کودکان با کتابخانه است

  وحید وشنی با اشاره به اعتبار و جذابیت‌های قصه و داستان در میان کودکان، قصه‌گویی را پلی برای اتصال این گروه سنی با کتاب و کتابخانه عنوان کرد.

 • با كتابداران ۱۳۹۸-۱۰-۲۱ ۱۲:۳۰

  گفتگو با کتابدار کتابخانه عمومی ابن‌یمین روستای فرومد؛

  سرنوشت کتاب در زندگی آینده کودکان در دستان کتابداران است

  مرضیه بهادری کتابدارانی که اطلاعات فراوان و به روز در حوزه‌های مختلف دارند را ایفاگر نقشی کلیدی در سرنوشت آینده کودکان و نوجوانان می‌داند.

 • علی اکبر تورانیان ۱۳۹۸-۱۰-۱۴ ۱۰:۱۹

  علی اکبر تورانیان عنوان کرد؛

  آتش‌سوزی کتابخانه اوج عداوت با فرهنگ ایران است

  عضو هیأت مدیره ناشران دانشگاهی، گفت: حمله به کتابخانه به عنوان قلب فرهنگی جامعه، اوج عداوت و دشمنی آشوبگران با فرهنگ و باورهای مردم بود. امیدواریم به اتفاق دوستان انقلابی‌مان، به دشمنان نشان می‌دهیم که اگر هزار بار دیگر دست به چنین جنایت‌هایی بزنید، ما پای ارزش‌ها و فرهنگ‌مان ایستاده‌ایم.

 • رابطه كتاب و كتابدار 7 ۱۳۹۸-۱۰-۱۱ ۱۲:۴۸

  گفتگو با کتابدار کتابخانه عمومی داراب ‌افسر بختیاری چلگرد؛

  حلاوت «تشویق» را برای «ترغیب» کودکان به کتابخانه‌ها از یاد نبریم

  یارعلی نصیری با تأکید بر اهمیت «تشویق» اعضای کودک در کتابخانه‌ها، انگیزش‌هایی از این دست را، رفتاری تأثیرگذار از سوی کتابدار در مواجهه با آنها عنوان کرد.

 • میثم نیلی ۱۳۹۸-۱۰-۱۱ ۱۰:۰۳

  میثم نیلی عنوان کرد؛

  مشارکت فعال ناشران برای برپایی و رونق مجدد کتابخانه «تفکر»

  مدیرعامل مجمع ناشران انقلاب اسلامی گفت: ناشران برای ساختن این کتابخانه در کنار عزیزان در نهاد کتابخانه‌های عمومی و مسئولان این منطقه ایستاده‌اند تا ان‌شاءالله به زودی شاهد بازگشایی یک کتابخانه زیباتر، موثرتر و یک پایگاه قوی فرهنگی در منطقه نصیرآباد و شهریار، باشیم.

 • محسن پرويز ۱۳۹۸-۱۰-۱۰ ۱۱:۵۷

  محسن پرویز عنوان کرد؛

  آتش‌زدن کتابخانه «تفکر» برداشتن نقاب از چهره دشمنان کتاب و فرهنگ بود

  رئیس هیأت مدیره انجمن قلم، طی بازدید از بقایای کتابخانه عمومی «تفکر»، با اشاره به آسیب‌های این اقدام جاهلانه برای مردم این منطقه، گفت: آتش‌زدن کتابخانه «تفکر» نشان از دشمنی آشوبگران با کتاب و فرهنگ بود که نقاب را از چهره واقعی این افراد برداشت.

 • سید غلامرضا حسینی ۱۳۹۸-۱۰-۰۹ ۱۴:۴۶

  سید غلامرضا حسینی تأکید کرد؛

  لزوم بازسازی هرچه سریع‌تر کتابخانه عمومی «تفکر»

  مدیر عامل انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی پس از بازدید از بقایای کتابخانه عمومی «تفکر» باغستان شهریار، با اشاره به شرایط خاص فرهنگی حاکم بر این منطقه و خسارات فرهنگی ناشی از آتش‌سوزی این کتابخانه، بر لزوم بازسازی هرچه سریع‌تر آن با مشارکت دستگاه‌های مختلف تأکید کرد.

 • با كتابداران ۱۳۹۸-۱۰-۰۹ ۱۱:۲۹

  گفتگو با کتابدار کتابخانه عمومی بعثت آبسرد؛

  دعوت به ضیافت دنیای قصه و کتاب با کمک دوستان

  مریم علی‌براری برگزاری نشست‌های جمع‌خوانی در کتابخانه‌ها و شنیدن داستان از زبان همسالان را شیوه‌ای مؤثر برای دعوت به کتابخوانی و یکی از بهترین راه‌ها برای ترغیب به مطالعه و کتابخانه عنوان کرد.

 • رابطه كتاب و كتابدار 7 ۱۳۹۸-۱۰-۰۷ ۰۸:۳۲

  گفتگو با کتابدار کتابخانه عمومی قائمیه اشکنان؛

  مسیر روشن فردای کودکان از کتابخانه‌ها می‌گذرد

  حسین قاسمی با اشاره به اینکه اعضای کودک و نوجوان کتابخانه نیز همانند فرزندان کتابدار هستند، بر لزوم برنامه‌ریزی فرهنگی برای این گروه سنی و آموزش نکاتی که در آینده بتواند برای آنها ماندگار و مفید باشد تأکید کرد.

 • رابطه كتاب و كتابدار 7 ۱۳۹۸-۱۰-۰۴ ۰۷:۵۸

  گفتگو با کتابدار کتابخانه عمومی علامه امینی نیر؛

  امداد حیاتی کتابداران برای پر کردن جای خالی کتاب در مدارس

  پیمان جلیل‌پور با تأکید بر فواید «قصه‌گویی» برای گروه سنی کودک و نوجوان در کتابخانه‌ها، رواج پیدا کردن قصه در میان آنها را باعث ایجاد مجموعه‌ای تعیین‌کننده از رفتارها و آموزه‌هایی دانست که در سنین بالاتر به کارشان می‌آید.

 • با كتابداران ۱۳۹۸-۱۰-۰۲ ۱۰:۲۵

  گفتگو با کتابدار کتابخانه عمومی ثامن الائمه(ع) کبودرآهنگ؛

  کتابدارانِ کتابخانه‌های عمومی معتمدین مردم در مناطق محروم هستند

  مصطفی زارعی با اشاره به کارکردهای فرهنگی و اجتماعی کتابخانه‌های عمومی، کتابخانه‌ها را محلی قابل اعتماد برای اهالی مناطق محروم دانست که کتابدارانش را به عنوان مشاورانی امین در سایر حوزه‌ها پذیرفته‌اند.

 • محمد جوهرچی ۱۳۹۸-۰۹-۱۸ ۱۱:۲۶

  مدیرکل پژوهش و آموزش نهاد مطرح کرد؛

  هفته پژوهش فرصتی برای اهتمام مجموعه های خدماتی و دانشگاهی به مسائل مردم و کشور است

  محمد جوهرچی، ضمن تبیین ویژه برنامه های هفته پژوهش، اظهار داشت: هفته پژوهش، بهانه ای است که مجموعه های خدماتی و دانشگاهی، در حیطه تخصصی خود به مسائل مردم و کشور بیش از پیش توجه کرده و از طریق تحقیق به بهبود خدمات و ارتقای وضعیت کشور کمک کنند.

 • مهوش صبرکن ۱۳۹۸-۰۹-۰۶ ۱۵:۴۵

  مهوش صبرکن عنوان کرد؛

  کتابداران تلاشگران گمنام در عرصه کتاب و کتابخوانی هستند

  مهوش صبرکن، بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر با تأکید بر لزوم توجه بیشتر خانواده‌ها به کتاب و کتابخوانی، گفت: کتابداری شغل شریفی است و با توجه به اینکه خودم چند سالی به عنوان کتابدار فعالیت می‌کردم، معتقدم این روز فرصت خوبی است که از یک گروه زحمتکش که سال‌های سال، عمرشان را در کنار کتاب‌ها سپری می‌کنند قدردانی کنیم.

 • محمود حكيمي ۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۱:۲۵

  محمود حکیمی مطرح کرد؛

  لزوم حمایت بیشتر مسئولان از کتابداران

  محمود حکیمی، نویسنده پیشکسوت حوزه ادبیات کودک و نوجوان گفت: امکانات فرهنگی فراهم شده در کتابخانه‌ها تنها با حضور مراجعه کنندگان و اعضا معنا پیدا می‌کند. بر این اساس معتقدم که کتابداران باید تلاش کنند تا مراجعه کنندگان به کتابخانه بیشتر شوند. با این حال کتابداران هر چقدر هم که خلاق باشند نیاز به حمایت مسئولان بالادستی خود دارند.

 • حبيب دهقان نسب ۱۳۹۸-۰۹-۰۴ ۰۸:۴۹

  حبیب دهقان‌نسب:

  نقش یک کتابدار حساس و مهم است

  حبیب دهقان‌نسب بازیگر سینما و تئاتر و تلویزیون که چند سالی است کتابداری را در کتابخانه‌ای محلی در مجتمع مسکونی محل زندگی خود تجربه می کند به کتابداران توصیه کرد تا دانش خود را در این زمینه به روز کنند.

 • محمود پاك نيت ۱۳۹۸-۰۹-۰۴ ۰۸:۴۴

  محمود پاک نیت، بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر:

  زحمات کتابداران باید در جامعه منعکس شود

  محمود پاک نیت گفت: کتابداران عزیز قشری هستند که بی‌آنکه تلاش‌هایشان در جامعه دیده شود و کسی از آنها یاد چندانی کند، در کتابخانه‌ها برای ترویج فرهنگ کتابخوانی زحمت می‌کشند که البته باید تلاش آنها در جامعه منعکس شود.

 • دکتر رحمت اله فتاحی ۱۳۹۸-۰۸-۲۹ ۱۰:۴۹

  استاد دانشگاه فردوسی مشهد؛

  توجه به کتاب و کتابخانه ضامن سعادت جامعه است

  رحمت اله فتاحی، استاد پیشکسوت دانشگاه فردوسی مشهد و عضو حقیقی انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مشهد، گفت: اگر می خواهیم جامعه سعادتمندی داشته باشیم، باید به کتاب و کتابخانه اهمیت بیشتری بدهیم و از دوران ابتدایی و حتی مهدکودک توجه به این حوزه را شروع کنیم.

 • نصرالله حدادي ۱۳۹۸-۰۸-۲۸ ۱۷:۱۵

  نصرالله حدادی با اشاره به آتش‌سوزی کتابخانه عمومی «تفکر» شهریار عنوان کرد؛

  حرمت کتابخانه‌ همانند مسجد است

  کتاب‌شناس و نویسنده شناخته شده کشور با تقبیح اقدام برخی افراد شرور در به آتش‌کشیدن یک کتابخانه عمومی در شهرستان شهریار گفت: کتابخانه مانند یک مسجد و یک مکان مقدس است که برای همه ادیان ابراهیمی قابل احترام است. اینکه عده‌ای به خود اجازه دهند به یک کتابخانه حمله کنند و آن را به آتش بکشند، نهایت رذالت و ضدیت با فرهنگ است.

 • کراپ‌شده - محمد حسن زاده ۱۳۹۸-۰۸-۲۶ ۱۳:۲۲

  عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس عنوان کرد؛

  کتابخانه های عمومی به تقویت همبستگی ملی کمک می کنند

  عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به نقش اجتماعی کتابخانه های عمومی گفت: کتابخانه های عمومی می توانند یاریگر نظام آموزشی و شرکت های دانش بنیان بوده، ‌به توسعه برنامه های اقتصادی، علمی و فناوری، شکل گیری جنبش نوآوری ملی و در نهایت به تقویت همبستگی ملی کمک کنند.

 • برنامه کتابخانه ها ۱۳۹۸-۰۸-۲۶ ۱۳:۱۹

  رابطه کتابدار با کتاب به روایت کتابداران (۶)

  «مطالعه» اصلی‌ترین «باید» هر کتابدار است

  یکی از ویژگی‌های بنیادین و تعیین‌کننده در تنظیم رابطه میان کتابداران با اعضای کتابخانه، اصطلاحاً «دست به کتاب» بودن کتابداران است؛ مستمسک اثرگذاری که می‌تواند نقشه‌راه اعضاء در کتابخانه‌ را رقم زده و باعث جهت‌دهی صحیح آنها شود.

 • حجت الاسلام دانشی ۱۳۹۸-۰۸-۲۵ ۱۸:۱۶

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی مطرح کرد؛

  کتابداری یک شغل معمولی نیست بلکه یک رسالت است

  حجت الاسلام دانشی گفت: کتابداری، یک شغل معمولی نیست، بلکه یک رسالت است که کتابدار باید هم قدر شغل با ارزش خود را بداند و هم به رسالتی که بر دوش دارد، عمل کند. کار کسانی که کتاب می خوانند و آن را ترویج می کنند، بسیار ارزشمند است ،به شرط آنکه به قصد قربت باشد و در این حالت است که همه لحظات کاری کتابداران عبادت محاسبه خواهد شد.

 • برنامه کتابخانه ها ۱۳۹۸-۰۸-۲۵ ۱۶:۵۲

  رابطه کتابدار با کتاب به روایت کتابداران (۵)

  رفتاری به قیمت جلب اعتماد و ارتقای کار

  یکی از ویژگی‌های بنیادین و تعیین‌کننده در تنظیم رابطه میان کتابداران با اعضای کتابخانه، اصطلاحاً «دست به کتاب» بودن کتابداران است؛ مستمسک اثرگذاری که می‌تواند نقشه‌راه اعضاء در کتابخانه‌ را رقم زده و باعث جهت‌دهی صحیح آنها شود.

 • شعباني ۱۳۹۸-۰۸-۲۲ ۱۴:۴۷

  احمد شعبانی،‌ عضو هیأت علمی دانشگاه اصفهان مطرح کرد؛

  عشق، پیش نیاز کار کتابداری است

  احمد شعبانی،‌ عضو هیأت علمی دانشگاه اصفهان ضمن تبریک فرارسیدن هفته کتاب به کتابداران کشور، اظهار داشت: عشق، پیش نیاز کار کتابداری است و کتابداران ما با متن،‌ محتوا و فرهنگ آمیخته شده اند.

 • برنامه كتابخانه ها ۱۳۹۸-۰۸-۲۲ ۱۳:۴۰

  رابطه کتابدار با کتاب به روایت کتابداران (۴)

  وداع کوزه‌گر از نوشیدن آب با کوزه‌ شکسته!

  یکی از ویژگی‌های بنیادین و تعیین‌کننده در تنظیم رابطه میان کتابداران با اعضای کتابخانه، اصطلاحاً «دست به کتاب» بودن کتابداران است؛ مستمسک اثرگذاری که می‌تواند نقشه‌راه اعضاء در کتابخانه‌ را رقم زده و باعث جهت‌دهی صحیح آنها شود.

 • راضیه تجار ۱۳۹۸-۰۸-۲۲ ۱۱:۲۱

  راضیه تجار عنوان کرد؛

  ثبت خاطرات کتابداران به حفظ و اشاعه ارزش‌های کتابداری کمک می‌کند

  راضیه تجار، از داوران سومین دوره جشنواره خاطره‌نویسی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، مطالعه خاطرات با محوریت کتاب را دارای لذتی مضاعف دانست و گفت: ثبت خاطرات کتابداران به حفظ و اشاعه ارزش‌های کتابداری کمک می‌کند.

 • برنامه کتابخانه ها ۱۳۹۸-۰۸-۲۱ ۱۲:۳۰

  رابطه کتابدار با کتاب به روایت کتابداران (۲)

  بهترین شیوه برای جهت‌دادن به زاویه دید و سلیقه‌ اعضاء

   یکی از ویژگی‌های بنیادین و تعیین‌کننده در تنظیم رابطه میان کتابداران با اعضای کتابخانه، اصطلاحاً «دست به کتاب» بودن کتابداران است؛ مستمسک اثرگذاری که می‌تواند نقشه‌راه اعضاء در کتابخانه‌ را رقم زده و باعث جهت‌دهی صحیح آنها شود.