نمایش همه
 • کتابخانه عمومی شهید حداد عادل شهرستان آبادان (4).jpg امروز ۰۹:۴۷

  کارآفرین آبادانی مطرح کرد؛

  کتابخانه بهترین مکان برای معرفی هنر و کار خانوادگی ما بود

  فرزانه نژاد عبداللهی، کارآفرین و یکی از اعضای کتابخانه عمومی شهید حداد عادل شهر آبادان، کتابخانه را دارای نقشی مهم در معرفی مشاغل خانگی دانست و از کتابداران کتابخانه شهید حداد عادل برای حمایت از او و برگزاری کارگاه حصیربافی قدردانی کرد.

 • کتابخانه ثامن الائمه آبادان (5).jpg ۱۴۰۱-۱۱-۰۹ ۱۳:۱۱

  در گفت‌وگو با کتابدار حامی کسب و کارهای کوچک مطرح شد؛

  کتابخانه می‌تواند حلقه وصل کارآفرینان و جویندگان کار باشد

  کیمیا اندیشمند، کتابدار کتابخانه عمومی ثامن الائمه(ع) آبادان گفت: یکی از ویژگی‌های شاخص کتابخانه‌های عمومی این است که بر خلاف سایر نهادها و سازمان‌های فرهنگی دیگر، شناخت خوبی از محیط اطرافشان دارند و می‌توانند افراد حرفه‌مند و افراد متقاضی در حوزه‌های مختلف را شناسایی و به هم متصل کنند.

 • نشست اهداف توسعه پایدار در منطقه آسیا اقیانوسیه ۱۴۰۱-۱۱-۰۹ ۰۷:۰۳

  رئیس ایفلا در گفت‌وگو با معاون برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات نهاد عنوان کرد؛

  آرمان‌های توسعه پایدار از بهشت نیامده است!

  باربارا لیسون، رئیس فدراسیون بین‌المللی انجمن‌ها و مؤسسات کتابداری (ایفلا) در گفت‌وگو با سیدباقر میرعبداللهی، معاون برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به موضوعات مختلفی از جمله ارتباط کتابخانه‌ها با توسعه پایدار، فضای مجازی، کتابداری نوین و همچنین وضعیت معیشتی کتابداران در دنیا پرداخت.

 • کتابخانه عمومی شهید حداد عادل شهرستان آبادان (3).jpg ۱۴۰۱-۱۱-۰۲ ۰۷:۱۱

  تجربه کتابدار آبادانی در حمایت از یک کسب‌وکار خانگی؛

  گره خوردن تار و پود کسب‌وکار حصیربافی در کتابخانه

  فاطمه خالدی زاده، مسئول کتابخانه عمومی شهید حداد عادل شهرستان آبادان با اشاره به کارکردها و ظرفیت‌های کتابخانه‌های عمومی برای حمایت از کسب و کارهای خانگی در هر منطقه، به بیان تجربه شخصی خود از برگزاری کارگاه حصیربافی در کتابخانه پرداخت.

 • سعیده عهدوی ۱۴۰۱-۱۰-۲۸ ۱۳:۲۵

  گفت‌وگو با کتابداران طرح «با هم بخوانیم»/ ۳۲

  باهم بخوانیم به اعضای کتابخانه هدف و برنامه داد

  سعیده عهدوی، مسئول کتابخانه شهید امنیت خواه گفت: به واسطه باهم بخوانیم ۱۲ نفر با انگیزه، هدف، برنامه و جوایزی که از قبل مشخص شده بود، در جلسات منظم به کتابخانه می آمدند و در کنار مطالعه، گفتگوهای عمیق به رشد شخصیت آن ها کمک می کرد.

 • گلچین شفیعی ۱۴۰۱-۱۰-۲۵ ۰۷:۲۲

  گفت‌وگو با کتابداران طرح «با هم بخوانیم»/ ۳۱

  «با هم بخوانیم» دوستی‌ها را عمیق‌تر کرد

  گلچین شفیعی، مسئول کتابخانه عمومی ادیب الممالک جاورسیان، گفت: کار گروهی به بچه ها یاد داد برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید دلخوری ها را کنار بگذارند و در کنار هم تلاش کنند؛ این تلاش و نتیجه حاصل از آن، در کنار خاطرات شیرینی که می ساخت، دوستی ها را عمیق تر کرد.

 • سارا صفازاده ۱۴۰۱-۱۰-۲۴ ۰۷:۲۰

  گفت‌وگو با کتابداران طرح «با هم بخوانیم»/ ۳۰

  اجرای باهم بخوانیم به نفع کتابخانه و اعضای آن است

  سارا صفازاده اجرای طرح باهم بخوانیم را به نفع کتابخانه و اعضای آن دانست و گفت: حضور منظم بچه ها در کتابخانه و داشتن تجربه ای شیرین، کتابخانه را بیش از پیش در ذهن آن ها ثبت و به زندگی روزمره شان وارد می کند؛ بعلاوه، حضور در جمعی مطالعه محور، به ارتقای دانش و مهارت های بچه ها می انجامد و قطعا یاریگر آنان در مسیر زندگی خواهد بود.

 • مهدیه انوری ۱۴۰۱-۱۰-۲۱ ۰۷:۱۷

  گفت‌وگو با کتابداران طرح «با هم بخوانیم»/ ۲۹

  استمرار اجرای باهم بخوانیم برای کتابخانه و اعضای آن یک ضرورت است

  مهدیه انوری، مسئول کتابخانه عمومی شهید مطهری کهنوج با اشاره به اثرگذاری طرح باهم بخوانیم بر ارتقای توانمندی های شرکت کنندگان، استمرار اجرای این طرح را برای کتابخانه و اعضای آن یک ضرورت دانست.

 • مریم نکوبخت عباسی ۱۴۰۱-۱۰-۱۹ ۰۷:۰۹

  گفت‌وگو با کتابداران طرح «با هم بخوانیم»/ ۲۸

  باهم بخوانیم، کتابخانه را زبانزد جمع های دوستانه کرد

  مریم نکوبخت عباسی گفت: باهم بخوانیم، کتابخانه را زبانزد جمع های دوستانه کرد؛ بچه ها تجربه مشارکت در این طرح را با دوستان خود به اشتراک می گذاشتند و هر روز کودکان و نوجوانان بیشتری به کتابخانه می آمدند و مشتاق مشارکت در برنامه ها و همینطور اجرای دوباره باهم بخوانیم بودند.

 • مرضیه بابایی ۱۴۰۱-۱۰-۱۸ ۰۷:۴۷

  گفت‌وگو با کتابداران طرح «با هم بخوانیم»/ ۲۷

  تمرین عملیِ نظم، استمرار در عمل و احترام به عقاید دیگران در طرح باهم بخوانیم

  مرضیه بابایی خاوه، مسئول کتابخانه روستایی شهدای فردو با اشاره به سودمندی اجرای طرح باهم بخوانیم، گفت: در بازه زمانی اجرای طرح بچه ها مفاهیم نظم، استمرار در عمل برای رسیدن به نتیجه مطلوب، مشارکت، کار گروهی، احترام به عقاید دیگران و شنیدن و پذیرش نظرات متفاوت را در عمل تمرین کردند.

 • کتابخانه عمومی شهید رستگاری قادیکلای بزرگ (1).jpg ۱۴۰۱-۱۰-۱۷ ۰۷:۴۵

  گفت‌وگو با کتابداران طرح «با هم بخوانیم»/ ۲۶

  دیدن همدلی اعضا بزرگ‌ترین دستاورد طرح «با هم بخوانیم» در کتابخانه شهید حسینعلی رستگار بود

  مهلا یعقوبی، مسئول و کتابدار کتابخانه عمومی شهید حسینعلی رستگار در روستای قادیکلای بزرگ، با اشاره به روند برگزاری طرح «با هم بخوانیم» و دستاوردهای آن برای اعضای این کتابخانه، تجربه همنشینی با دنیای کودکانه اعضا و اتحاد و همدلی آنها در طول اجرای طرح را بزرگ‌ترین دستاورد اجرای طرح «با هم بخوانیم» برای خود دانست.

 • کتابخانه عمومی ثامن الائمه روستای اکنلو (7).jpg ۱۴۰۱-۱۰-۱۴ ۰۷:۴۴

  گفت‌وگو با کتابداران طرح «با هم بخوانیم»/ ۲۵

  گردهم آوردن نوجوانان علاقه‌مند به کتاب در روستای اکنلو زیر چتر «با هم بخوانیم»

  مصطفی طهوری نیا، مسئول کتابخانه عمومی ثامن الائمه(ع) در روستای اکنلو با اشاره به انگیزعهه‌های خود برای شرکت در دومین دوره طرح «با هم بخوانیم» از گردهمایی نوجوانان کتابخوان روستا در طرح «با هم بخوانیم»، همراهی ویژه والدین با فرزندان خود و جمع خوانی کتاب در طبیعت گفت.

 • اعظم زارع زاده ۱۴۰۱-۱۰-۱۳ ۰۷:۴۳

  گفت‌وگو با کتابداران طرح «با هم بخوانیم»/ ۲۴

  جذابیت فرایند مطالعه در طرح با هم بخوانیم بچه‌ها را به حضور مستمر در کتابخانه ترغیب کرد

  اعظم زارع زاده، مجری طرح باهم بخوانیم در کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی(ع) ابرکوه، گفت: باهم بخوانیم با جذاب سازی فرایند مطالعه به همراه بحث و گفتگو، بچه ها را به حضور مستمر در کتابخانه ترغیب کرد.

 • کتابخانه فرهیختگان ایسین (1).jpg ۱۴۰۱-۱۰-۱۲ ۰۷:۴۲

  گفت‌وگو با کتابداران طرح «با هم بخوانیم»/ ۲۳

  طرح «با هم بخوانیم» وفاداری بچه‌ها به کتابخانه را افزایش داد

  زهرا پورحسن، کتابدار کتابخانه روستایی فرهیختگان ایسین با اشاره به انگیزه‌های خود برای شرکت در طرح «با هم بخوانیم» از وابستگی و وفاداری بیشتر بچه‌ها به کتابخانه پس از اجری این طرح و همچنین همراهی عاشقانه مادری که با وجود آسیب دیدگی به همراهی فرزندش در  این طرح ادامه داد.

 • زهرا قادریان ۱۴۰۱-۱۰-۱۱ ۰۷:۴۱

  گفت‌وگو با کتابداران طرح «با هم بخوانیم» / ۲۲

  «باهم بخوانیم» کتابخانه را به فضایی دوست داشتنی برای معاشرت تبدیل کرد

  زهرا قادریان، مجری طرح باهم بخوانیم در کتابخانه ۲۲ بهمن نودشه شهرستان پاوه، گفت: حضور مستمر و منظم در جلسات باهم بخوانیم، کتابخانه را در نگاه خیلی از شرکت کنندگان به فضایی دوست داشتنی برای معاشرت تبدیل کرد و پس از اتمام طرح، پای ثابت کتابخانه شدند.

 • کتابخانه عمومی شیخ محمود مزدقانی (7).jpg ۱۴۰۱-۱۰-۱۰ ۰۷:۳۸

  گفت‌وگو با کتابداران طرح «با هم بخوانیم»/ ۲۱

  اشتیاق کودکان روستای مؤمن آباد برای حضور در طرح «با هم بخوانیم» / بچه‌های گریزپایی که پای ثابت جلسات کتابخانه شدند

  زهرا مومن آبادی، مسئول و کتابدار کتابخانه عمومی شیخ محمود مزدقانی روستای مومن آباد با اشاره به روند برگزاری مرحله دوم طرح «با هم بخوانیم» در این کتابخانه به بیان خاطراتی شیرین از جلسات این طرح پرداخت.

 • خاطره بهی ۱۴۰۱-۰۹-۳۰ ۰۸:۰۰

  نویسنده کتاب «خودت پژوهش کن»؛

  رویدادهای فرهنگی کتابخانه‌ها، بهترین مشوق برای مأنوس شدن با کتاب است

  خاطره بهی، نویسنده کتاب «خودت پژوهش کن»، رویدادها و مسابقات فرهنگی کتابخانه ها را بهترین مشوق برای مأنوس شدن کودکان و نوجوانان با کتاب دانست.

 • سمانه نیکدل ۱۴۰۱-۰۹-۲۸ ۱۶:۳۵

  نویسنده کتاب «نعمت جان»:

  کتابخانه عمومی نخستین محل مراجعه افراد برای یافتن پاسخ است

  سمانه نیکدل، نویسنده کتاب «نعمت جان» با اشاره به اهمیت تجهیز کتابخانه های عمومی به منابع روزآمد و متناسب با تمامی سلایق، گفت: به اعتقاد من کتابخانه عمومی، نخستین محل مراجعه افراد برای یافتن پاسخ و تأمین نیازهای پژوهشی است.

 • مسئول کتابخانه امام جواد(ع) (1).jpeg ۱۴۰۱-۰۹-۲۲ ۰۷:۰۰

  گفت‌وگو با کتابداران طرح «با هم بخوانیم»/ ۲۰

  گشودن آینده‌ای روشن پیش روی کودکان روستایی در طرح «با هم بخوانیم»/ ماجرای بازگشت والدین ابراهیم به زندگی مشترک

  مروارید رازقی، مسئول کتابخانه امام جواد(ع) با اشاره به روند برگزاری دومین دوره طرح ملی «با هم بخوانیم» در این کتابخانه، به تشریح تاثیرات اجرای این طرح بر روی اعضای کتابخانه پرداخت و گفت: اجرای این طرح آینده‌ای روشن پیش روی کودکان روستایی می‌گشاید.

 • مهدی رمضانی در خبرگزاری ایسنا (4).jpg ۱۴۰۱-۰۹-۲۱ ۱۴:۴۳

  دبیر کل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در گفت‌وگو با ایسنا مطرح کرد؛

  کتابدار، تولید فرهنگ و محتوای فرهنگی می‌کند

  مهدی رمضانی با حضور در خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ضمن تشریح فعالیت ها و اقدامات نهاد گفت: شغل کتابداری، کارمندی و نیروی انسانی صرف محسوب شدن از حیث انجام کار نیست بلکه کتابدار، تولید فرهنگ و محتوای فرهنگی می‌کند.

 • با هم بخوانیم ۱۴۰۱-۰۹-۲۱ ۰۷:۰۰

  گفت‌وگو با کتابداران طرح «با هم بخوانیم»/ ۱۹

  تجربه لذت مطالعه به عنوان عضوی از گروه برای کودکان و نوجوانان هیجان انگیز است

  زینب سلیمی، مسئول کتابخانه عمومی شهدا شهرستان بن گفت: برنامه مطالعاتی منظم و تجربه لذت مطالعه به عنوان عضوی از یک گروه، برای کودکان و نوجوانان هیجان انگیز است؛ موضوعات جذاب، کنجکاوی بچه ها را برمی انگیزد و طرح سوالات مختلف و به اشتراک گذاری تجربیات، بر ارزشمندی جلسات می افزاید؛ مجموع این عوامل بچه ها را به مهارت های رفتاری و توانمندی هایی که لازمه زندگی است، مجهز می کند.

 • سکینه موسوی ۱۴۰۱-۰۹-۲۰ ۰۷:۱۷

  گفت‌وگو با کتابداران طرح «با هم بخوانیم»/ ۱۸

  «باهم بخوانیم» کتابخانه را به جزئی تفکیک ناپذیر از زندگی بچه ها تبدیل می کند

  سکینه موسوی، مجری طرح باهم بخوانیم در کتابخانه عمومی شهدای کاروان پیاده لردگان گفت: در جلسات باهم بخوانیم من در جریان مشکلات و دغدغه های بچه ها قرار می گرفتم؛ دغدغه هایی که خیلی وقت ها صحبت درباره آن ها ما را به راه حل می رساند؛ استمرار این امر کتابدار و کتابخانه را به جزئی تفکیک ناپذیر از زندگی بچه ها تبدیل می کند.

 • فاطمه سامانی پور ۱۴۰۱-۰۹-۱۹ ۰۷:۰۰

  گفت‌وگو با کتابداران طرح «با هم بخوانیم»/ ۱۷

  باهم بخوانیم به بچه ها آموخت برای رشد و یادگیری باید از تضاد دوری کنند

  فاطمه سامانی پور، مسئول کتابخانه عمومی یعقوب لیث سیستانی در شهر محمدآباد سیستان و بلوچستان، گفت: این جلسات شیوه همکاری و مشارکت را به بچه ها آموخت و آن ها یاد گرفتند برای رشد و یادگیری باید از تضاد و بحث و جدل دوری کنند؛ تقویت روحیه کنجکاوی و پرسشگری، اعتماد به نفس، تقویت فن بیان، توجه به مسائل از زوایای مختلف و افزایش اطلاعات از دیگر مزایای کلاس های کتابخوانی و طرح باهم بخوانیم در کتابخانه ما بود.

 • محمدعلی محمدی مدیرکل منابع انسانی و امور پشتیبانی ۱۴۰۱-۰۹-۱۷ ۰۸:۰۷

  مدیرکل منابع انسانی و امور پشتیبانی نهاد مطرح کرد؛

  نقش تأثیرگذار بیمه تکمیلی در تقویت انگیزه و آسودگی خاطر کارکنان

  محمدعلی محمدی، مدیرکل منابع انسانی و امور پشتیبانی نهاد با تشریح روند انعقاد قرارداد بیمه تکمیلی کارکنان نهاد در دوره جدید، تأکید کرد: در قرارداد جدید بیمه تکمیلی به دنبال این هستیم تا ضمن تلاش برای حفظ کیفیت خدمات، کمترین میزان افزایش قیمت را نسبت به سال گذشته داشته باشیم.

 • فرزانه حسنلو ۱۴۰۱-۰۹-۱۶ ۰۷:۰۰

  گفت‌وگو با کتابداران طرح «با هم بخوانیم»/ ۱۶

  باهم بخوانیم، فرایند خواندن را برای بچه ها لذت بخش می کند

  فرزانه حسنلو، مسئول کتابخانه محمدرضا روحانی روستای گیلوان شهرآببر گفت: به اعتقاد من در طرح باهم بخوانیم، فرایند خواندن در قالب کار گروهی برای بچه ها لذت بخش و شیرین می شود و به دنبال آن فرد به محیط کتابخانه علاقه مند خواهد شد.

 • معصومه ابراهیمی ۱۴۰۱-۰۹-۱۵ ۰۷:۰۰

  گفت‌وگو با کتابداران طرح «با هم بخوانیم»/ ۱۵

  مطالعه جمعی، بچه ها را از لابه‌لای سطرهای کتاب به جایی در زندگی پرتاب می کند

  معصومه ابراهیمی، مسئول کتابخانه عمومی شیخ شکرانی روستای زرق آباد اسفراین گفت: مطالعه جمعی، بچه ها را از لابه لای کتاب ها به جایی در زندگی پرتاب می کند و این شیرینی دورهم نشینی های کتاب محور است.

 • عصمت پورحسین ۱۴۰۱-۰۹-۱۴ ۰۷:۰۸

  گفت‌وگو با کتابداران طرح «با هم بخوانیم»/ ۱۴

  «باهم بخوانیم» روحیه کار گروهی و مشارکت را در کودکان تقویت کرد

  عصمت پورحسین، مجری طرح «باهم بخوانیم» در کتابخانه عمومی شهید محمد علیپور شهر یونسی شهرستان بجستان، اجرای طرح باهم بخوانیم را زمینه ساز تقویت روحیه کار گروهی و مشارکت در کودکان و نوجوانان دانست.

 • سکینه الیکائی ۱۴۰۱-۰۹-۱۳ ۰۷:۰۴

  گفت‌وگو با کتابداران طرح «با هم بخوانیم»/ ۱۳

  رسیدن به نتایج بهتر حاصل همکاری و همفکری است

  سکینه الیکائی، مسئول کتابخانه عمومی فردوسی روستای طارند بالا شهر پیشوا با اشاره به استقبال شرکت کنندگان طرح باهم بخوانیم از فعالیت های گروهی، گفت: جمع خوانی و انجام کارهای گروهی، در بین بچه ها احساس رقابت ایجاد می کرد اما در عین حال یاد می گرفتند که رسیدن به نتایج بهتر حاصل همکاری و همفکری است.

 • کتابخانه پیامبر اعظم(ص) بهبهان (1).jpg ۱۴۰۱-۰۹-۱۲ ۰۷:۰۰

  گفت‌وگو با کتابداران طرح «با هم بخوانیم» / ۱۲

  مادربزرگی که با قصه‌های محلی‌اش پای ثابت طرح «با هم بخوانیم» شد

  حمیده بهمئی، مسئول و کتابدار کتابخانه پیامبراعظم(ص) تشان با اشاره به مشقت‌ها و لذت‌های اجرای طرح «با هم بخوانیم» به همراه فرزند ۶ماهه‌اش، به تشریح روند برگزاری و دستاوردهای اجرای دومین دوره از این طرح در این کتابخانه روستایی پرداخت.

 • سیدحسن سیدابراهیم مشاور دبیرکل در امور مجلس ۱۴۰۱-۰۹-۰۹ ۱۰:۳۷

  مشاور دبیرکل نهاد در امور مجلس در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت مطرح کرد؛

  فراهم کردن بیش از پیش زمینه توسعه فرهنگ کتابخوانی با اصلاح قانون تأسیس نهاد

  مشاور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در امور مجلس، در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت در خصوص اهداف اصلاح قانون تأسیس نهاد، گفت: در گام نخست هدف این بوده که با رفع نواقص و کاستی های موجود در قانون فعلی، زمینه ترویج و توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی بیش از پیش مهیا شود و در گام دوم، اعتقاد ما این است که تا مشکلات معیشتی نیروی انسانی را رفع نکنیم به اهداف خود نخواهیم رسید.