نمایش همه
 • گودرزي ۱۴۰۱-۰۳-۲۴ ۱۱:۱۱

   مدیرکل توسعه کتابخانه‌ها و مشارکت‌های نهاد عنوان کرد؛

  توسعه خدمات پژوهشی در کتابخانه‌های عمومی از طریق دسترسی به پایگاه‌های اطلاعاتی علمی

  مدیرکل توسعه کتابخانه‌ها و مشارکت‌ها گفت: خوشبختانه برای دومین سال متوالی، دسترسی به پایگاه اطلاعاتی مگاپیپر، که مجموعه‌ای غنی از پایگاه‌های اطلاعاتی تمام‌متن فارسی و لاتین در موضوعات مختلف دانش بشری است، تمدید شده و تمامی کتابخانه‌های استان‌ها، می‌توانند از منابع این پایگاه‌ها استفاده کنند.

 • مصاحبه دبيركل نهاد با روزنامه فرهيختگان ۱۴۰۱-۰۳-۲۳ ۱۰:۰۷

  دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در گفت‌وگو با روزنامه «فرهیختگان»:

  لیست سیاه نداریـــم

  مهدی رمضانی در گفتگویی مفصل با روزنامه فرهیختگان، ضمن تشریح اهداف و دورنمای فعالیت‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به تبیین برخی موضوعات و مشکلات موجود پرداخت.

 • لیلا خادمیان ۱۴۰۱-۰۳-۰۹ ۱۵:۰۷

  کتابدار کتابخانه عمومی فرصت شیرازی مطرح کرد؛

  «پرواز با کتاب» در فصل جدید فعالیت‌های کتابخانه ای

  لیلا خادمیان پس از حضور سرزده دبیر کل نهاد از کتابخانه عمومی فرصت شیرازی که ظهر امروز (۹ خرداد ۱۴۰۱) صورت گرفت، گفت: کتابخانه ما در منطقه‌ای متوسط رو به پایین (از حیث ملاحظات اقتصادی) قرار دارد و همین باعث شده تا به خوبی بتواند محدودیت‌های خانواده‌ها در استفاده از فضاها و آموزش‌های فرهنگی را رفع کرده و پاسخگوی نیازهای آنها در این خصوص باشد.

 • فرزاد جليليان ۱۴۰۱-۰۳-۰۱ ۱۶:۰۳

  فرزاد جلیلیان، گرافیست و تصویرگر کتاب:

  کتابخانه‌های عمومی بهترین مراکز برای نشر اطلاعات و دانش صحیح در جامعه هستند

  فرزاد جلیلیان، گرافیست و تصویرگر کتاب با اشاره به اهمیت کتابخانه‌های عمومی و مطالعه در جامعه، گسترش مطالعه را عاملی مهم در آینده جوامع عنوان کرد.

 • خالویی ۱۴۰۱-۰۲-۳۱ ۱۲:۲۵

  نماینده چناران، طرقبه شاندیز و گلبهار:

  نمایشگاه کتاب تنها یک بار در سال برگزار می شود اما در کتابخانه ها هر روز به روی دوستداران کتاب باز است

  حسین امامی راد، نماینده چناران، طرقبه شاندیز و گلبهار در بازدید از غرفه نهاد کتابخانه های عمومی کشور در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، ضمن تقدیر از خدمات نهاد کتابخانه های عمومی کشور در ترویج فرهنگ مطالعه، گفت: نمایشگاه کتاب تنها یک بار در سال برگزار می شود اما درهای کتابخانه ها هر روز به روی دوستداران کتاب باز است.

 • زهره الهيان ۱۴۰۱-۰۲-۳۱ ۱۲:۲۰

  عضو کمیسیون امنیت ملی سیاست خارجی در بازدید از غرفه نهاد در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران:

  از پیشنهاد اصلاح قانون نهاد که به کمیسیون فرهنگی تحویل شده حمایت می‌کنیم

  زهره الهیان، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس و عضو کمیسیون امنیت ملی سیاست خارجی، در بازدید از غرفه نهاد در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، اظهار داشت: از خدمات ارائه شده در کتابخانه های عمومی سراسر کشور و زحمات کتابدارانی که با حقوق حداقلی اما از روی عشق و علاقه کار می کنند، قدردانی می کنم و حمایت از این سازمان را وظیفه خود می دانم.

 • اكرم اسلامي ۱۴۰۱-۰۲-۳۱ ۱۲:۱۷

  اکرم اسلامی، نویسنده کتاب «تنها گریه کن»:

  کتابخانه های عمومی چون غرفه نهاد در نمایشگاه دارای فضای تعاملی با مخاطب هستند

  اکرم اسلامی، نویسنده، در بازدید از غرفه نهاد در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، اظهار داشت: همانگونه که غرفه نهاد در نمایشگاه از جذابیت بصری برخوردار است و تمامی افراد اعم از پیر و جوان و کودک و نوجوان به آن رفت و آمد می کنند، کتابخانه ها نیز فضایی تعاملی داشته و مخاطب را به معاشرت دعوت می کنند.

 • فريده ترقي ۱۴۰۱-۰۲-۳۱ ۱۲:۱۳

  فریده ترقی، نویسنده، در بازدید از غرفه نهاد در نمایشگاه کتاب تهران:

  گرانی کتاب وظیفه کتابخانه های عمومی را برای رفع نیازهای اطلاعاتی مردم سنگین تر کرده است

  فریده ترقی، نویسنده با ابراز خرسندی از برنامه های فرهنگی برگزار شده در غرفه نهاد کتابخانه های عمومی کشور در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، تصریح کرد: گرانی کاغذ و کتاب، وظیفه نهاد کتابخانه های عمومی را سخت تر می کند؛ چراکه مردم برای رفع نیاز اطلاعاتی خود در کتابخانه ها به دنبال منابع مورد نیاز می گردند.

 • محمد مهدي عبداللهي ۱۴۰۱-۰۲-۳۱ ۱۲:۰۸

  محمدمهدی عبداللهی، شاعر و پژوهشگر در بازدید از غرفه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران:

  نهاد مهم ترین متولی ترویج کتابخوانی در کشور است

  محمدمهدی عبداللهی، شاعر و پژوهشگر در بازدید از غرفه نهاد در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، اظهار داشت: به اعتقاد من در سال های اخیر نهاد کتابخانه های عمومی کشور، مهم ترین متولی ترویج کتابخوانی و افزایش فرهنگ مطالعه در کشور بوده است؛ ضروری است سایر نهادهای فرهنگی مرتبط نیز در این حوزه مشارکت فعال داشته باشند.

 • افشين علا ۱۴۰۱-۰۲-۳۰ ۱۲:۵۵

  افشین علا عنوان کرد؛

  کتابخانه‌ها بهترین پایگاه برای انس مردم با شعر و ادبیات هستند

  افشین علا در حاشیه بازدید از غرفه نهاد در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با تقدیر از رویکرد نهاد کتابخانه های عمومی کشور در حوزه فرهنگ، کتابخانه‌ها را بهترین پایگاه برای ایجاد پیوند میان مردم و شعر و ادبیات دانست.

 • مستشار نظامي ۱۴۰۱-۰۲-۲۹ ۱۸:۱۲

  نغمه مستشار نظامی:

  اهالی قلم نهاد را پلی برای پیوند با مخاطب خود می دانند

  نغمه مستشار نظامی، دبیر شورای ادبی نهاد کتابخانه های عمومی کشور در بازدید از غرفه نهاد کتابخانه های عمومی کشور در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، اظهار داشت: در حال حاضر اهالی قلم نهاد را پلی برای پیوند با مخاطب خود می دانند.

 • كاكايي ۱۴۰۱-۰۲-۲۹ ۱۸:۰۸

  عبدالجبار کاکایی در بازدید از غرفه نهاد در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران؛

  نقش نهاد کتابخانه های عمومی کشور در زمینه ترویج کتابخوانی برجسته است

  عبدالجبار کاکایی، شاعر و ترانه سرا در بازدید از غرفه نهاد کتابخانه های عمومی کشور در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، اظهار داشت: به اعتقاد من نقش نهاد کتابخانه های عمومی کشور در سال های اخیر به واسطه کارهای فرهنگی متنوعی که در کنار رسالت اصلی خود انجام داده، بسیار برجسته بوده است.

 • محسن چيني فروشان ۱۴۰۱-۰۲-۲۹ ۱۸:۰۶

  محسن چینی فروشان در بازدید از غرفه نهاد در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران:

  تحولات بزرگی در نهاد کتابخانه های عمومی کشور رقم خورده است

  محسن چینی فروشان، مدیرعامل انتشارات دفتر نشر فرهنگ اسلامی در بازدید از غرفه نهاد کتابخانه های عمومی کشور در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، اظهار داشت: افزایش تعداد کتابخانه های عمومی،‌ تجهیز کتابخانه ها به کتاب های روزآمد،‌ ایجاد بخش های مستقل کودک در کتابخانه ها و آموزش نیروی انسانی، از نقاط قوت نهاد در سال های اخیر بوده است.

 • علي اكبر اشعري ۱۴۰۱-۰۲-۲۹ ۱۸:۰۲

  علی اکبر اشعری در بازدید از غرفه نهاد در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران؛

  نهاد به مرکزی برای تولید ایده و اندیشه تبدیل شده است

  علی اکبر اشعری، رئیس هیأت مدیره باغ کتاب در بازدید از غرفه نهاد کتابخانه های عمومی کشور در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، اظهار داشت: نهاد در سال های اخیر به مرکزی برای تولید ایده و اندیشه تبدیل شده و این مایه خرسندی است.

 • علی محمد مودب ۱۴۰۱-۰۲-۲۸ ۱۸:۲۱

  علی محمد مودب در بازدید از غرفه نهاد در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران؛

  تنوع و تعدد فعالیت های فرهنگی از اقدامات خوب نهاد در سال های اخیر بوده است

  علی محمد مودب، مدیرعامل شهرستان ادب در بازدید از غرفه نهاد کتابخانه های عمومی کشور در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، اظهار داشت: تنوع و تعدد فعالیت‌های فرهنگی با هدف آشنا کردن مخاطب عام با کتاب، کتابخانه و کتابخوانی از اقدامات خوب نهاد در سال های اخیر بوده است.

 • رضا اسماعیلی ۱۴۰۱-۰۲-۲۸ ۱۵:۴۲

  رضا اسماعیلی در بازدید از غرفه نهاد در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران؛

  راه اندازی محافل ادبی اقدامی شایسته تقدیر از سوی نهاد بوده است

  رضا اسماعیلی، شاعر در بازدید از غرفه نهاد کتابخانه های عمومی کشور در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران اظهار داشت: راه اندازی و فعالیت محافل ادبی در تمامی استان ها تحت مدیریت چهره های شاخص اهل قلم و برگزاری برنامه های متنوع در طول سال با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی، اقدامی بسیار شایسته تقدیر از سوی نهاد بوده است.

 • افسانه غیاثوند ۱۴۰۱-۰۲-۲۸ ۱۰:۴۰

  افسانه غیاثوند در بازدید از غرفه نهاد در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران؛

  رونق جلسات مجازی نهاد، دسترسی به کتاب و امکان حضور درکارگاه های ادبی و آموزشی را تسهیل کرد

  افسانه غیاثوند، شاعر و منتقد ادبی در بازدید از غرفه نهاد کتابخانه های عمومی کشور در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، اظهار داشت: به اعتقاد من شیوع کرونا و رونق گرفتن جلسات مجازی، دسترسی به کتاب و امکان حضور در نشست ها و کارگاه های ادبی و آموزشی را، به ویژه برای کسانی که در مناطق کم برخوردار زندگی می کنند، تسهیل کرد.

 • علی داوودی ۱۴۰۱-۰۲-۲۸ ۱۰:۳۸

  علی داوودی در بازدید از غرفه نهاد در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران؛

  نهاد به ارگانی شناخته شده در میان مردم تبدیل شده است

  علی داوودی، نویسنده در بازدید از غرفه نهاد کتابخانه های عمومی کشور در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران اظهار داشت: طی سال های اخیر، فعالیت های متنوع نهاد در تمامی حوزه ها از برگزاری نشست های ادبی و کارگاه های آموزشی تا حضور در بین مردم برای ترویج فرهنگ کتابخوانی و نیز تبلیغات رسانه ای، موجب شد نهاد به ارگانی شناخته شده در میان مردم تبدیل شود.

 • انسیه موسویان ۱۴۰۱-۰۲-۲۸ ۱۰:۳۷

  انسیه موسویان در بازدید از غرفه نهاد در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران؛

  فعالیت های نهاد مردم را با فرهنگ مطالعه،‌ نقد و گفتگو آشتی می دهد

  انسیه موسویان، شاعر و منتقد ادبی در بازدید از غرفه نهاد کتابخانه های عمومی کشور در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران اظهار داشت: نهاد کتابخانه های عمومی کشور با برگزاری برنامه هایی همچون نقد و رونمایی کتاب، نشست های هم اندیشی و ... می تواند عموم مردم را با فرهنگ مطالعه،‌ نقد و گفتگو آشتی دهد.

 • آرش شفاعی ۱۴۰۱-۰۲-۲۸ ۱۰:۳۵

  آرش شفاعی در بازدید از غرفه نهاد در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران؛

  کتابخانه محل تجمع علاقه مندان به ادبیات و هنر شده است

  آرش شفاعی، شاعر و روزنامه نگار در بازدید از غرفه نهاد کتابخانه های عمومی کشور در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران اظهار داشت: خوشبختانه  در سال های اخیر نگاه به کتابخانه از محلی برای امانت و خواندن کتاب فراتر رفت  و حالا کتابخانه محل تجمع علاقه مندان به ادبیات و هنر و گفتگو در این باب شده است.

 • محمد میرکیانی.jpg ۱۴۰۱-۰۲-۲۸ ۰۹:۴۴

  محمد میرکیانی در بازدید از غرفه نهاد در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران:

  نهاد، کتاب و کتابخوانی را به متن زندگی مردم برده است

  محمد میرکیانی، نویسنده کودک و نوجوان در بازدید از غرفه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، اظهار داشت: در سال های اخیر نهاد موفق شد کتاب و کتابخوانی را به متن زندگی مردم و به ویژه خانواده ها ببرد و این اتفاقی تازه و تحسین برانگیز بود.

 • رضا عبدالهی ۱۴۰۱-۰۲-۲۶ ۱۵:۵۲

  رضا عبداللهی در بازدید از غرفه نهاد در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران؛

  نهاد کتابخانه‌ها مهم‌ترین مرکز برای ایجاد شوق و انگیزه کتابخوانی است

  رضا عبداللهی، شاعر و ترانه‌سرا در بازدید از غرفه نهاد نمایشگاه کتاب تهران با تأکید بر اهمیت فعالیت‌های نهاد، این پایگاه فرهنگی را مهم‌ترین مرکز برای ایجاد انگیزه کتابخوانی در جامعه عنوان کرد.

 • مژگان کلهر ۱۴۰۱-۰۲-۲۶ ۱۲:۱۱

  مژگان کلهر در بازدید از غرفه نهاد در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران:

  گستردگی کار نهاد در حوزه ارائه خدمات کتابخانه ای و برنامه های فرهنگی تحسین برانگیز است

  مژگان کلهر، نویسنده و مترجم حوزه کودک و نوجوان در بازدید از غرفه نهاد کتابخانه های عمومی کشور در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، اظهار داشت: گستردگی کار نهاد در حوزه ارائه خدمات کتابخانه ای و برنامه های فرهنگی، بسیار تحسین برانگیز است.

 • فریبا نباتی ۱۴۰۱-۰۲-۲۶ ۱۱:۵۷

  فریبا نباتی، در بازدید از غرفه نهاد در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران؛

  کتابخانه ها، کتاب ها و کتابداران، عوامل موفقیت نهاد کتابخانه های عمومی کشور هستند

  فریبا نباتی، نویسنده و مترجم حوزه کودک و نوجوان در بازدید از غرفه نهاد کتابخانه های عمومی کشور در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، اظهار داشت: به اعتقاد من مهم ترین عامل موفقیت نهاد دسترسی به کتابخانه ها، کتاب ها، کتابداران و کتابیاران است و مجموع این عوامل نهاد را در عملکرد مطلوب یاری می کند.

 • اسماعیل امینی ۱۴۰۱-۰۲-۲۶ ۱۱:۴۲

  اسماعیل امینی در بازدید از غرفه نهاد در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران؛

  نهاد کتابخانه ها فرهنگ مطالعه را به دل جامعه و دورترین نقاط کشور می برد

  اسماعیل امینی، در بازدید از غرفه نهاد کتابخانه های عمومی کشور در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران اظهار داشت: امروز نهاد کتابخانه ها فرهنگ کتابخوانی را به دل جامعه و دورترین نقاط کشور می برد و این خدمت بزرگی است و خوشبختانه فعالیت های نهاد محدود به حوزه کتاب نیست و مجموعه فرهنگ را در نظر گرفته است.

 • پذيرايي غرفه نهاد در نمايشگاه كتاب از چهره‌هاي فرهنگي، كتابداران و اقشار مختلف مردم ۱۴۰۱-۰۲-۲۵ ۱۶:۴۶

  حسین فتاحی در بازدید از غرفه نهاد:

  نهاد متولی اصلی ترویج فرهنگ کتابخوانی در کشور است

  حسین فتاحی نویسنده شناخته شده کشورمان در حاشیه بازدید از غرفه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در سی و سومین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران گفت: فعالیت ترویجی نهاد در حوزه کتابخوانی به گسترده زمانی تمام ایام و گسترده جغرافیایی تمام ایران است.

 • 1B2A4190 copy.jpg ۱۴۰۱-۰۲-۲۵ ۱۶:۱۷

  اسدالله شعبانی در بازدید از غرفه نهاد در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران؛

  کتابداران نهاد نیروهایی علاقه مند و با انگیزه هستند

  اسدالله شعبانی، نویسنده حوزه کودک و نوجوان در بازدید از غرفه نهاد کتابخانه های عمومی کشور در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، اظهار داشت: من کتابداران نهاد را در دوره های آموزشی ملاقات کرده ام و خوشبختانه تمامی آن ها با علاقه و انگیزه هستند و مثل یک مادر با بچه ها صحبت می کنند.

 • لیلی سیفی ۱۴۰۱-۰۲-۲۵ ۱۲:۲۸

  دبیر علمی همایش بین المللی طراحی و توسعه خدمات کتابخانه های عمومی؛ الگوها، تجربه ها و ایده ها:

  پیاده سازی نتایج همایش موجب تحول حیطه خدمات در کتابخانه های عمومی کشور خواهد شد

  دبیر علمی همایش بین المللی طراحی و توسعه خدمات کتابخانه های عمومی؛ الگوها، تجربه ها و ایده ها، اظهار داشت: اعتقاد راسخ دارم اگر نتایج این رخداد بین المللی مستند سازی و در بافت کتابخانه های عمومی ایران بومی سازی و پیاده سازی شود، شاهد تحول و توسعه در حیطه خدمات کتابخانه های عمومی در ایران خواهیم بود.

 • منصور کوهی رستمی ۱۴۰۱-۰۲-۲۵ ۰۸:۲۴

  رئیس انجمن علمی ارتقای کتابخانه های عمومی ایران:

  طراحی خدمات در کتابخانه های عمومی ضرورتی انکارناپذیر است

  منصور کوهی رستمی با تأکید بر لزوم طراحی و توسعه خدمات کتابخانه های عمومی گفت: از آنجایی که کتابخانه‌­های عمومی قصد دارند بخشی از زندگی اجتماعی افراد باشند، حرکت به سمت طراحی خدمات و به ویژه خدمات اجتماعی ضرورتی انکارناپذیر است.

 • سید حسین سراج زاده، رئیس انجمن جامعه شناسی ایران ۱۴۰۱-۰۲-۲۴ ۱۶:۲۱

  رئیس انجمن جامعه شناسی ایران عنوان کرد؛

  کتابخانه‌های عمومی شریان حیات فرهنگی در جامعه هستند

  سید حسین سراج زاده، رئیس انجمن جامعه شناسی ایران گفت: کتابخانه ها به یک شریان حیات فرهنگی در شهر تبدیل می‌شوند و نوعی پمپاژ دانش، فرهنگ و فرهیختگی در شهر خودشان را بر عهده دارند.