یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۷

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان خبر داد:

بیش از ۱۵ هزار نسخه کتاب کُردی به کتابخانه‌های عمومی کردستان افزوده شد

مخزن كتابخانه

اسماعیل احمدی از افزوده شدن ۱۵ هزار و ۷۲۷ نسخه کتاب با زبان کردی و در مضامین بومی و اهل‌سنت به کتابخانه‌های عمومی استان کردستان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، اسماعیل احمدی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان در نشست تخصصی کتاب‌خوان این اداره‌کل، با اشاره به شعار امسال هفته کتاب: «آینده روشن با خانواده کتاب‌خوان» بیان کرد: بردن کتاب به متن زندگی ضامن روشنایی آینده جامعه خواهد بود و قطعاً این آرمان دست‌یافتنی است.

وی با تأکید بر محوریت کتاب در سبک زندگی خاطرنشان کرد: از آنجا که در مقوله فرهنگ مطمئن‌تر و معقول‌تر از کتاب وجود ندارد، کتابخانه‌های عمومی می‌توانند با منابع خود، باعث رشد منابع اطلاعاتی خانواده‌ها شوند.

احمدی در ادامه افزود: امسال ۱۵ هزار و ۷۲۷ نسخه کتاب با زبان کردی و در مضامین بومی و اهل‌سنت به کتابخانه‌های عمومی استان اضافه شده است.

وی با اشاره به منابع بومی در کتابخانه عمومی کردستان، تصریح کرد: برای تهیه منابع بومی هیچ مشکلی نداریم و مراجعین و علاقه‌مندانِ استفاده از این منابع در کتابخانه‌های عمومی استان مشکلی نخواهند داشت.

احمدی با بیان اینکه ۸۵ کتابخانه در کردستان به مردم این استان خدمت‌رسانی می‌کنند، گفت: از این تعداد ۵۰ کتابخانه نهادی و ۳۵ باب دیگر نیز مشارکتی هستند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان با اشاره با میزان امانت کتاب در کتابخانه‌های عمومی این استان گفت: در شش ماهه نخست امسال ۱۹۸ هزار و ۲۰۴ مورد ثبت امانت و ۱۳ هزار و ۹۰۰ مورد امانت موقت داشته‌ایم.

وی در پایان با بیان اینکه تعمیق دانش عمومی و سواد رسانه‌ای اهمیت ویژه‌ای دارد و هدف ما تولید دانش و علم است، خاطرنشان کرد: در استان کردستان ۳۵ هزار و ۵۵۰ نفر عضو کتابخانه‌های استان هستند.