چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۷

با حضور معاون سیاسی، امنیتی استانداری و مشاور عالی استاندار برگزار شد؛

دومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه در سال ۹۶

کراپ‌شده - جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی کرمانشاه

دومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه در سال ۹۶ با حضور معاون سیاسی، امنیتی استاندار؛ مشاور عالی استاندار در امور ایثارگران و جمعی از اعضا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی کرمانشاه، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه با حضور دکتر یوسف شاه‌حسینی، معاون سیاسی امنیتی استانداری؛ جعفر همتی، مشاور عالی استاندار؛ اصغر عظیمی مهر، مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل؛ علیرضا گودرزی، مدیرکل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری؛ آذر خسروی، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری؛ معصومه حسنی خوانسار، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی و جمعی از اعضاء، یک‌شنبه ۲۰ شهریورماه در دفتر معاون سیاسی و امنیتی استانداری برگزار شد.

در ابتدای جلسه، معصومه حسنی خوانسار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی ضمن خیرمقدم و تبریک به مناسبت عید غدیر به ارائه گزارشی از برنامه‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان در سال ۹۶ پرداخت.

خونسار در ادامه طبق مصوبه جلسه قبل، به ارائه گزارشی از برنامه‌های فرهنگی، عمرانی و فناوری کتابخانه‌های عمومی استان و فعالیت‌های این اداره کل در ۵ ماهه اول سال  جاری پرداخت.

در ادامه یوسف شاه‌حسینی، معاون سیاسی، امنیتی استانداری کرمانشاه ضمن خیرمقدم به مسئولین و حاضرین در جلسه، گفت: طبق گزارش مسئولین اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان، نیاز است برنامه‌هایی مشخص و مدون برای ارتقای شاخص‌ها تدوین کنیم و همه ادارات و ارگان‌های ذیربط نیز به آن پایبند باشند.

در ادامه جعفر همتی، مشاور عالی استاندار در امور ایثارگران، گفت: کتابخانه‌های عمومی استان در وضعیت مطلوبی قرار دارد و نمره و جایگاه آن را در سطح کشور قابل‌قبول است.

همتی در ادامه با اشاره به اینکه «ارتقاء سطح کتابخوانی و کتابخانه‌های عمومی استان نیازمند همت همه مدیران استانی است» ابراز کرد: مدیران باید برای رفع مشکلات کتابخانه‌ها، به‌شکلی مرتب به این مراکز سرکشی کنند و وضعیت کتابخانه‌ها را از نزدیک بررسی کنند.

پیگیری مصوبات جلسه قبل و طرح مباحثی درباره وضعیت مطالعه و کتابخانه‌های عمومی استان و افزایش سطح آن از مباحث مطرح شده در این نشست بود.

گفتنی است، در پایان جلسه کتاب «رساله تشریفات» با موضوع سبک زندگی ایرانی اسلامی از سوی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی معرفی و به حاضرین، اهدا شد.