چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۸

به همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی کرمانشاه؛

غرفه نقاشی،‌ کودک و کتاب در جشن غدیر برپا شد

غرفه کودک در جشن غدیر

هم‌زمان با عید سعید غدیر خم و به همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه غرفه نقاشی، کودک و کتاب در جشن بزرگ عید غدیر برپا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی کرمانشاه، با تلاش کارکنان و کتابداران کتابخانه‌های عمومی استان غرفه نقاشی، کودک و کتاب در جشن بزرگ غدیر برپا و مورد استقبال کودکان و والدین آنان قرار گرفت.

معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی، ضمن تبریک عید سعید غدیر اظهار داشت: به‌منظور ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه، به‌ویژه در بین کودکان و نوجوانان، این اداره کل سعی دارد هم‌زمان با جشن‌ها و راهپیمایی‌ها، غرفه‌هایی با موضوع کتاب، نقاشی و رنگ‌آمیزی برگزار کند.

خونسار در ادامه با اشاره به برپایی غرفه کودک و نقاشی در جشن بزرگ غدیر در میدان غدیر کرمانشاه، خاطرنشان کرد: این غرفه با تلاش کارکنان ستادی، کتابداران بخش کودک کتابخانه‌های عمومی امیرکبیر، شهید آوینی و پایگاه بسیج اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه، در جشن بزرگ غدیر برپا شد. 

وی با ابراز رضایتمندی از استقبال کودکان، گفت: در این غرفه کتابداران بخش کودک به معرفی کتاب‌هایی با موضوع امام علی (ع) و واقعه غدیر برای کودکان و خانواده‌های آن‌ها پرداختند. سپس کودکان نیز نقاشی‌هایی با موضوع غدیر رسم کردند و در پایان به آن‌ها هدایای فرهنگی تقدیم شد. برخی از کودکان و خردسالان که قادر به کشیدن نقاشی نبودند نیز طرح‌های آماده‌شده‌ای را با موضوع روز غدیر خم رنگ‌آمیزی و با تحویل نقاشی از مسئولان غرفه هدایایی فرهنگی دریافت کردند.