چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۱

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل خبر داد؛

کتاب‌های کودک، پرطرفدارترین منابع در کتابخانه‌های اردبیل

بخش کودک

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل گفت: در پنج ماه نخست سال ۱۳۹۶، کتاب‌های کودک، پرطرفدارترین منابع در کتابخانه‌های عمومی اردبیل بوده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی اردبیل، رباب عزیزخانی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با بیان این مطلب، اظهار داشت: بر اساس آمار کتاب‌های امانت‌داده شده در پنج‌ماهه نخست سال جاری، بیشترین درخواست امانت مربوط به کتاب‌های حوزه کودک بوده است. کتاب‌های «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب»، «دفتر خاطرات بچه لاغر مردنی»، «قصه‌های من و بابام»، «قصه‌های شاهنامه» و «۱۰ قصه از اما رضا (ع)» ۵ کتاب پرطرفدار این حوزه بود.

وی ادامه داد: پس از کتاب‌های حوزه کودکان، کتاب‌های مربوط به نوجوانان در رتبه دوم کتاب‌های پر امانت قرار گرفت. به‌طورکلی، از بین ۱۰ کتاب پرطرفدار برای امانت، ۹ کتاب مربوط به حوزه کودک و نوجوان است.

عزیزخانی، استقبال کودکان و نوجوانان را از برنامه‌های کتابخوانی و فرهنگی، امیدبخش توصیف کرد و گفت: مطمئناً برای اینکه نسلی کتاب‌خوان و اهل مطالعه پرورش دهیم، باید کودکان خود را با لذت کتابخوانی آشنا کنیم. کتابخوانی موجب آگاهی و خردمحوری در جامعه است و نسلی که با کتاب عجین شود، از خرافات، شایعه باوری و سطحی‌نگری به دور خواهد بود.

مشاور استاندار در امور کتاب و کتابخانه ادامه داد: والدین و دبیران مدارس بیشترین تأثیر را بر شخصیت کودکان دارند؛ درصورتی‌که والدین و دبیران مدارس، کودکان و نوجوانان را به کتابخوانی و کسب آگاهی تشویق کنند، در آینده شاهد جایگاه ممتاز کشورمان در بین کشورهای توسعه‌یافته خواهیم بود.

عزیزخانی در بخش دیگری از سخنان خود، نیکوکاران را به خرید کتاب‌های حوزه کودکان و نوجوانان و اهدای آن به کتابخانه‌های عمومی تشویق کرد و گفت: با نزدیک شدن به ایام محرم‌، خیرین می‌توانند با نذر کتاب و اهدای آن به کتابخانه‌های عمومی، سهم بسزایی در پرورش فرهنگی کودکان این مرزوبوم ایفا کنند.