چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۵

به همت بخش نابینایان کتابخانه عمومی امام علی(ع)؛

نمایشگاه گروهی عکاسان نابینای عضو کتابخانه امام علی(ع) یزد برگزار می‌شود

کراپ‌شده - نمایشگاه عکاسان نابینای عضو کتابخانه امام علی(ع) یزد

به مناسبت اعیاد قربان و غدیر و ایام باسعادت دهه امامت و ولایت، نمایشگاه عکس «امامزاده سید جعفر(ع) از دریچه دوربین نابینایان» توسط بخش نابینایان کتابخانه امام علی(ع) برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی یزد، غلامرضا ابراهیمی، مسئول کتابخانه عمومی امام علی(ع) یزد با اعلام این خبر گفت: عکس‌های این نمایشگاه با موضوع امامزاده سید جعفر(ع) و با حال و هوای مذهبی و معنوی ثبت‌شده‌اند و عکاسان نابینای این تصویر قصد داشته‌اند تا توانایی‌های خود را به اثبات رسانده و این نکته را یادآور شوند که معلولیت و نقص جسمی افراد نباید مانع انجام فعالیت‌های اجتماعی آنان شود.

وی بیان داشت: در این نمایشگاه ۲۵ اثر از هنرمندان نابینای یزدی، روح‌الله رنجبر، اکرم دهقان چناری، الهه ناظمیان، ریحانه مهرآوران، زهرا علمدار، زینب مظفری، سمانه فتاحی، عاطفه جوکار، فخرالسادات میرحسینی، محبوبه جوکار، محسن مظفری، محمد مدرسی‌زاده، محمدمهدی زارع، معصومه مجرد و مهدی مجاور در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

ابراهیمی افزود: نمایشگاه عکس امام‌زاده سید جعفر(ع) در پی برگزاری یک دوره کارگاه آموزش عکاسی ویژه نابینایان و کم‌بینایان برپا می‌شود و در آن آثار منتخب شرکت‌کنندگان این دوره آموزشی به نمایش گذاشته خواهد شد.

گفتنی است، این نمایشگاه از یازدهم تا هجدهم شهریورماه در تالار هنر یزد واقع در میدان شهید باهنر برپا می‌شود.