پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۱

با هدف بهبود روند انجام فعالیت‌های کتابخانه‌ای؛

نشست رابطین حوزه فناوری اطلاعات کتابخانه‌های خوزستان برگزار شد

خوزستان - آی تی

نخستین نشست هماهنگی رابطین حوزه فناوری اطلاعات کتابخانه‌های عمومی خوزستان به‌منظور برنامه‌ریزی در زمینه استفاده بهینه از سخت‌افزار، نرم‌افزار و شبکه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان، نخستین نشست هماهنگی، کارشناسان و رابطین حوزه فناوری اطلاعات کتابخانه‌های عمومی استان خوزستان به‌منظور برنامه‌ریزی در زمینه تجهیز، پشتیبانی، نگهداری و استفاده بهینه از سخت‌افزار، نرم‌افزار و شبکه برای بهبود روند انجام فعالیت‌های کتابخانه‌ای برگزار شد.

در ابتدای این نشست هماهنگی موارد حائز اهمیت در زمینه‌های تجهیز، پشتیبانی، نگهداری و استفاده بهینه از سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای موردنیاز در روند انجام امور جاری و محوله در حوزه فناوری اطلاعات مطرح شد. در ادامه رابطین IT به بیان مشکلات و موانع موجود در روند اجرای فعالیت‌های حوزه فناوری اطلاعات پرداختند.

سید احسان شاه رکنی، کارشناس مسئول انفورماتیک اداره کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان در این خصوص گفت: این نشست هماهنگی با برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با روتر میکروتیک با تدریس مدرس رسمی شرکت میکروتیک همراه بود؛ طی این کارگاه مواردی نظیر شیوه فراهم آوردن دانش و مهارت لازم برای نصب و راه‌اندازی، کاربری و عیب‌یابی شبکه‌هایی در سایز کوچک تا متوسط به حاضرین آموزش داده شد.