یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۴

سرپرست کتابخانه‌های عمومی فارس عنوان کرد:

لزوم برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی شیراز

جلسه شورای اداری مسئولان کتابخانه‌های عمومی شیراز

روح‌الله منوچهری در جلسه شورای اداری مسئولان کتابخانه‌های عمومی شهرستان شیراز بر ضرورت انجام فعالیت‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌ها تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس، روح‌الله منوچهری سرپرست کتابخانه‌های عمومی فارس در جلسه شورای اداری اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شیراز با اشاره به افتتاح همزمان ۱۰ کتابخانه عمومی مجهز در ابتدای سال جاری در شیراز، اظهار داشت: افتتاح همزمان ۱۰ کتابخانه عمومی در شیراز، اقدامی بی‌سابقه بود و خوشبختانه با افتتاح این کتابخانه وضعیت توزیع جغرافیایی و سرانه زیربنایی کتابخانه‌های شیراز مطلوب‌تر شد. این درحالی است که شیراز به عنوان یکی از کلانشهرهای ایران و سابقه ادبی و فرهنگی این شهر به کتابخانه‌های بیشتری نیاز دارد.

سرپرست کتابخانه‌های عمومی فارس در ادامه با تصریح اینکه درحال حاضر تمرکز مجموعه کتابخانه‌های عمومی بر کیفی‌سازی کتابخانه‌هاست، عنوان کرد: تلاش بر این است که تجهیزات کتابخانه‌های عمومی در تمامی استان به ویژه در شیراز فراهم شود تا کتابخانه‌های عمومی شهرستان شیراز با امکانات بهتری بتوانند به مخاطبان خدمات ارائه کنند.

منوچهری افزود: تاکنون تجهیزات بخش کودک و رایانه برای تمام کتابخانه‌ها خریداری شده و تجهیزات بخش بزرگسال و منابع نیز به زودی خریداری شده و در اختیار کتابخانه‌های عمومی قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه کتابخانه‌ها باید از نظر فرهنگی پویایی بیشتری داشته باشند، بیان کرد: کتابخانه‌های عمومی تنها سالن مطالعه نیستند بلکه رسالت اصلی ارائه خدمات آموزشی و فرهنگی به عموم مردم است و این مهم باید با همت کتابداران تحقق یابد به‌طوریکه کتابخانه‌های عمومی از نظر فعالیت‌های فرهنگی و جذب مخاطب پویاتر باشند.

منوچهری همچنین با تصریح اینکه کتابخانه‌ها باید از برنامه‌های تکلیفی فاصله بگیرند گفت: خلاقیت اساس کار کتابداران کتابخانه‌های عمومی است.

سرپرست کتابخانه‌های عمومی فارس همچنین با تصریح اینکه بازید مداوم از کتابخانه‌ها از برنامه‌های اصلی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی است، افزود: از ابتدای سال جاری با تداوم سفرهای شهرستانی، از بسیاری از کتابخانه‌های عمومی استان بازدید شده است و تا پایان شهریورماه نیز از کتابخانه‌های عمومی شهرستان شیراز نیز بازدید خواهد شد.

گفتنی است در ادامه این جلسه، سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شیراز و مسئولان کتابخانه‌های عمومی این شهرستان نیز به بیان مسائل و مشکلات و دیدگاه‌های خود پرداختند.