سه‌شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۱

از سوی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان؛

فراخوان طرح مطالعاتی کتابخانه دیجیتال منتشر شد

 فراخوان طرح مطالعاتی کتابخانه دیجیتال

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خوزستان از انتشار فراخوان طرح مطالعاتی کتابخانه دیجیتال به‌منظور بهره‌مندی و ارائه خدمات بهتر در حوزه کتاب به شهروندان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان، فراخوان طرح مطالعاتی کتابخانه دیجیتال از سوی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان به‌منظور ارائه خدمات بهتر به شهروندان منتشر و از شرکت‌های متخصص در این زمینه دعوت به همکاری شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سپهر  با بیان ضرورت ورود به دنیای مجازی و بهره‌گیری از این ظرفیت اظهار داشت: کتابخانه عمومی، نهادی پویا است که با در نظر گرفتن نیاز اطلاعاتی افراد، منابع مختلف و متنوع را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد و به‌این‌ترتیب سهم عمده‌ای در بالا بردن سطح دانش اجتماعی افراد جامعه و شکوفایی مردم دارد؛ به جهت هماهنگی با دنیای واقعی و بهره‌مندی از ظرفیت‌های موجود ضروری است به عرصه دیجیتال  نیز وارد شویم. چراکه قطعاً کتابخانه مبتنی بر فناوری اطلاعات، زمینه مساعدی برای ارائه خدمات  اطلاع‌رسانی پیشرفته فراهم می‌آورد.

وی ادامه داد:  تغییرات فن­اوری، مفهوم مطالعه و کسب اطلاعات را به‌شدت تحت تأثیر قرار داده است؛ بنابراین امروزه حرکت به سمت ارائه خدمات جدید در کتابخانه‌­ها بسیار ضروری است؛ درواقع در دنیای امروز افراد از بدو تولد در معرض ارائه الکترونیکی و دیجیتالی محتوا هستند؛ این افراد به دلیل قرار گرفتن فراگیر و مستمر در مقابل فناآوری مدرن به‌گونه‌ای متفاوت فکر می­‌کنند، رفتار می­‌کنند و یاد می‌گیرند؛ بنابراین ضروری است کتابخانه‌های عمومی پاسخ مناسبی برای نیاز این مخاطبان داشته باشند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خوزستان ادامه داد: این استان به‌منظور همگامی با فن‌آوری‌های نوین اطلاعاتی، طراحی و راه‌اندازی کتابخانه دیجیتال را یکی از اولویت‌های خود قرار داده است؛ ازاین‌رو در فاز اول، فراخوانی برای دستیابی به طرح مطالعاتی مناسب منتشر شد که طی آن از شرکت‌هایی که شرایط مندرج در آر.اف.پی ارائه‌شده را دارا هستند درخواست شد که تا تاریخ ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ طرح­‌های مطالعاتی خود را به این اداره کل ارائه کنند. پس از دستیابی به بهترین طرح مطالعاتی وارد فاز اجرایی کتابخانه عمومی دیجیتالی خواهیم شد. 

گفتنی است، ار. اف. پی. و اطلاعات بیشتر این فراخوان از طریق شماره تماس ۰۶۱۳۳۳۳۱۰۹۳ و یا وب‌سایت اداره کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان قابل بازیابی است.