یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۵

مدیرکل کتابخانه های عمومی اردبیل خبر داد:

برپایی میز ویژه مطالعه اسناد تاریخی مرتبط با استان در کتابخانه مرکزی اردبیل

کراپ‌شده - اسناد تاریخی

رباب عزیزخانی از برپایی میز ویژه مطالعه اسناد تاریخی مرتبط با استان در کتابخانه مرکزی اردبیل خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی اردبیل، رباب عزیزخانی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی اردبیل ضمن اعلام این خبر، با بیان اینکه این مجموعه دارای تصاویر حدود هزار سند تاریخی است، اظهار داشت: تصاویر اسناد مذکور از بخش آرشیو اسناد وزارت امور خارجه دریافت شده‌اند و مربوط به دوره‌های تاریخی پهلوی اول، قاجاریه، زندیه، افشاریه و اواخر دوره صفوی هستند.

وی در ادامه افزود: در این اسناد، برخی از مهمترین زوایای شرایط اجتماعی اردبیل و شهرهای استان در طول دوره‌های تاریخی به تصویر کشیده شده‌اند.

عزیزخانی ادامه داد: در حال حاضر، تصاویر اسناد دریافت شده به صورت دوره‌ای در یک مجموعه ۴ جلدی آماده و در کتابخانه مرکزی اردبیل جهت استفاده پژوهشگران قرار داده شده است؛ اما این مجموعه یک مجلد خام محسوب شده و هنوز مراحل نسخه‌خوانی، تفکیک، چاپ و آماده‌سازی برای نمایشگاه دائمی اسناد در دست اقدام است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی اردیبل همچنین از مکاتبات لازم با مسئولین جهت اخذ تصاویر بیشتری از اسناد و کتب تاریخی مرتبط با استان خبر داد و تصریح کرد: مشغول رایزنی با برخی ارگان‌ها برای دریافت تصاویر اسناد و کتاب‌های تاریخی مرتبط با استان هستیم تا انشاءالله بتوانیم نمایشگاه دائمی اسناد تاریخی اردبیل و بخش استان‌شناسی را در کتابخانه مرکزی اردبیل راه‌اندازی و مسیر استان‌شناسی را برای پژوهشگران هموارتر کنیم.