پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۶:۴۸

با معرفی و تقدیر از برگزیدگان؛

هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در آذربایجان غربی به پایان رسید

کراپ‌شده - اختتاميه هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در آذربایجان غربی

مراسم اختتامیه استانی هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در آذربایجان غربی، چهارشنبه ۱۸مردادماه با معرفی و تقدیر از برگزیدگان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی، اختتامیه استانی هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور جمعی از مسئولان استانی، خیرین کتابخانه‌ساز، کتابداران، اصحاب رسانه، برگزیدگان جشنواره و علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی چهارشنبه ۱۸مردادماه در سالن آمفی‌تئاتر کتابخانه مرکزی ارومیه برگزار شد.

علی فیروز مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی، در این مراسم اظهار کرد: هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی با اهداف ترویج فرهنگ رضوی و گسترش کتابخوانی و مطالعه کتاب‌های مناسب از طریق مطالعه منابع مرتبط با سیرة پاک ائمه معصومین(ع) به‌ویژه حضرت امام رضا(ع) هم‌زمان با سراسر کشور در آذربایجان غربی برگزار شد.

فیروز ادامه داد: امسال هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در چهار بخش کودک، نوجوان، جوان و بزرگ‌سال برگزار شد که طی آن ۵۰۶۹ نفر از آذربایجان غربی در جشنواره شرکت کردند. از این میزان ۵۱۹ نفر به‌صورت آنلاین و ۴۵۵۰ نفر به‌صورت مکتوب در مسابقه شرکت کردند. ۴۰۴۰ نفر از این علاقه‌مندان در بخش  انفرادی و ۵۱۰ نفر نیز در قالب ۱۵۶ خانواده در بخش مکتوب جشنواره حضور یافتند.

وی با اشاره به رشد آمار شرکت‌کنندگان هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، افزود: ۵۰۶۹ نفر در هفتمین جشنواره رضوی شرکت کردند که در مفایسه با حضور ۳۳۰۰  نفر در سال گذشته، ۵۳ درصد داشته است.

در ادامه، حجت‌الاسلام محمدرضا بابازاده، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی با اشاره به منزلت و بزرگواری امام رضا (ع) گفت: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی قدم خوبی در راستای ترویج فرهنگ دینی بود.

وی افزود: امام رضا(ع) می‌فرماید: «خدا رحمت کند کسی که امر ما را احیاء نماید.» این امر شامل دستورات، سبک زندگی و فرهنگ رضوی است.

بابازاده با اشاره به سیره ائمه (ع) به‌عنوان بهترین الگوی زندگی، ادامه داد: وقتی نام ائمه مطرح می‌شود، حتماً فضایل و مکارم اخلاقی ائمه مدنظر است. سیر و سلوک و سبک زندگی امام رضا(ع) بهترین الگو برای عالم بشریت است.

وی با اشاره به تواضع و فروتنی امام رضا (ع) در رفتار با طبقات مختلف جامعه، تصریح کرد: انسان‌هایی که عقیده به نظام طبقاتی دارند در عالم اسلام، نفی می‌شوند و موقعیت و مقام انسان به‌اندازه عمل و نیت اوست.

در ادامه مراسم اختتامیه استانی، از ۳۳ نفر از برگزیدگان هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در آذربایجان غربی تقدیر شد که ۲۵ نفر در حوزه انفرادی و بقیه در قالب خانواده‌های ۲ تا ۵ نفره مورد تجلیل قرار گرفتند.

روح‌الله خضرلو و لیلا اجاقی از چایپاره، محمد گلشنی اصل، مهدی فرخی و محسن فرج‌زاده از خوی، محبوب راه‌انجام از ماکو، جمال راک از مهاباد و بلال خوش‌خصلت از سلماس برگزیدگان بخش خانوادگی این جشنواره بودند.

از زینب سیداکبری، جعفر جواهری و رباب جواهری از خوی، گلناز همتی از شوط، یحیی باقرزاده از پلدشت، صابر مجیدی از میاندوآب و بیانه کریمی از مهاباد نیز در بخش انفرادی بزرگ‌سالان تقدیر شد.

راحله اسماعیل‌زاده از چالدران، افسانه عشقی از تکاب و نادیه معروفی از مهاباد نیز رتبه‌های بخش نوجوانان جشنواره را کسب کردند.

مبین قولنجی مسکن، اسراء انزلی رضائیه، امیرحسین عزتی و امیرحسین پورحاجی از ارومیه، دیانا سالاری و تینا سعدی آذر از مهاباد نیز برگزیدگان بخش کودک بودند.

از هیرو یاهو از مهاباد، رقیه میرزائی از میاندوآب، گلزار رحیمی و سولماز علیزاده از شوط، صغرا محمدزاده و رقیه حسینقلی‌لو از خوی، اکبر حسین‌زاده و کبرا احمدی از ماکو نیز در بخش کتابداران برگزیده تقدیر شد.

در بخش کتابخانه‌های برتر که بیشترین مشارکت را در هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی داشتند از کتابخانه‌های آیت‌الله کاشانی ماکو، شهید مطهری و یار مهربان قولنجی تقدیر شد.

در این مراسم، از فرهنگسرای امام خمینی(ره) ویژه بانوانِ شهرداری ارومیه نیز به‌عنوان دستگاه برتر مشارکت‌کننده در هفتمین جشنواره کتابخوانی قدردانی شد.