دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۵

در مراسم اختتامیه جشنواره رضوی؛

برگزیدگان هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی استان ایلام معرفی شدند

جشنواره رضوی

در مراسم اختتامیه هفتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی استان یلام از ۳۸ برگزیده استانی تقدیر شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان ایلام؛ مراد جلیلیان روز یکشنبه ۱۵مرداد۹۶ در آیین اختتامیه هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی استان ایلام اظهار کرد: هدف از برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی، ترویج سیره و فرهنگ رضوی، آشنایی بیشتر کودکان، نوجوانان و خانواده‌ ها با سبک زندگی رضوی در جهت هدف نهایی نهادکتابخانه های عمومی کشور مبنی بر ترویج فرهنگ کتابخوانی و تحقق سیاست های سال خواندن است.
وی استقبال مردم در کشور و استان از این جشنواره را بسیار چشمگیر خواند و افزود: در این دوره بیش از پنج هزار و ۵۰۰ نفر به صورت آنلاین و مکتوب در استان ایلام مشارکت داشتند که نسبت به دوره گذشته افزایش ۱۰۰ درصدی داشته است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام تاکید کرد: ترویج و گسترش کتابخوانی در بین اقشار مختلف جامعه، هدف اصلی ما است و به همین خاطر همدلی و همدلی آنها سبب تقویت این حوزه می ‌شود.
جلیلیان کتاب خواندن را ابزاری برای کسب علم و اطلاعات و آگاهی، فهمیدن و انتقال دانش و تجربیات دانست و یادآور شد: این جشنواره را فرصت مغتنمی می دانیم که جامعه را به سمت بایسته های مقدس سوق داده و روشنی بیشتری را به اهالی کتاب و مطالعه نوید دهد.
وی در ادامه افزود: علاوه بر تقدیر از برگزیدگان استانی که از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور بعنوان برگزیدگان جشنواره انتخاب شده اند، از۳۶۰نفر برگزیده کتابخانه ای هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در سطح استان تقدیر می‌شود.

جلیلیان با بیان اینکه تلاش های همکاران ما در اداره کل کتابخانه های عمومی و کتابداران استان کمک بزرگی به هر چه باشکوه‌تر برگزار شدن این جشنواره داشته است، ضمن اشاره به مشارکت و رشد ۱۰۰درصدی مردم فهیم و مؤمن استان در استقبال از جشنواره گفت: مشارکت بیش از ۵۵۰۰ نفری مردم در این دوره، نشان از توجه مردم استان ایلام به ائمه اطهار(ع) و امامزادگان دارد و توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی را در پی داشته است.

دبیر استانی هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی استقبال مردم در کشور و استان از این جشنواره را بسیار چشمگیر خواند و یادآور شد: از ۳۶۰نفر در این دوره در استان ایلام در سطح کتابخانه‌ای تقدیر خواهد شد که هدایای ویژه ۹نفر برگزیده بخش کتابخانه ای به صورت متمرکز در قالب اسباب بازی و کتاب از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور به آدرس هر کتابخانه ارسال خواهد شد. همچنین برای تمامی شرکت کنندگان بخش کودک که نقاشی ارسال کرده و یا در پویش مجازی شرکت کرده اند، لوح تقدیر و کتاب کودک به عنوان هدیه ارسال خواهد شد.

جلیلیان گفت: امسال مشارکت در بخش های فردی، خانوادگی، مکتوب و آنلاین برای تمامی سنین صورت گرفت و تمامی شهرستان های استان دارای برگزیده هستند که در این آئین از ۳۸ نفر به صورت استانی تقدیر می شود و از استان ایلام۱ نفر نیز به صورت ملی برگزیده شد.

مدیر کل کتابخانه های عمومی ایلام در پایان سخنان خود بار دیگر از تمامی دستگاه های مشارکت کننده بابت همکاری صمیمانه در برگزاری جشنواره امسال تشکر و قدردانی کرد.

در پایان این آیین از ۳۸ برگزیده استانی در بخش های مختلف با اهداء لوح تقدیر و تندیس و هدیه به رسم یادبود، تجلیل شد.