سه‌شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۶

طی صدور پیامی صورت گرفت؛

تقدیر استاندار چهارمحال و بختیاری از مشارکت ۲۴ هزارنفری استان در جشنواره کتابخوانی رضوی

پیام استاندار

استاندار چهارمحال و بختیاری با صدور پیامی از مشارکت ۲۴ هزارنفری مردم این استان در جشنواره کتابخوانی رضوی تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری، قاسم سلیمانی دشتکی، استاندار، با صدور پیامی با موضوع اختتامیه استانی جشنواره کتابخوانی رضوی،  از مشارکت پرشور مردم استان در این جشنواره ابراز خرسندی کرد و آن را مایه افتخار دانست. متن کامل این پیام به شرح ذیل است؛

بسم‌الله الرحمن الرحیم

جشنواره کتابخوانی رضوی که با هدف معرفی ابعاد شخصیتی و شناختن کرامات واقعی امام رضا (ع) به جامعه، به‌ویژه نسل جوان برگزار می‌شود،  بسیار مهم و حائز اهمیت بوده و کمک شایانی به ترویج مبانی عملی سیره ائمه معصوم (ع) به‌ویژه فرهنگ رضوی و نهادینه‌سازی فرهنگ مطالعه در جامعه کرده است

آموزه‌هایی نظیر رأفت و مهربانی، اولویت علم و دانش و تأثیر آن در زندگی، صبر و مقاومت در برابر مشکلات و ناملایمات، تأکید بر جایگاه خانواده و ازدواج، پرهیز از اسراف و تبذیر، اهمیت عبادت و نماز اول وقت، در سیره زندگی امام رئوف حضرت امام علی بن موسی رضا (علیه‌السلام) موج میزند؛ لذا برنامه‌ریزی برای محتوی سازی در خصوص سیره امام رضا (ع) و جاری کردن این معارف در عرصه‌های مختلف زندگی انسان و همچنین تفکیک این آموزه‌های مترقی بر اساس مخاطب هدف، اعم از جوانان، بزرگ‌سال، خردسال، زنان و ...، می‌تواند در راستای فرهیختگی جامعه بسیار مفید و اثربخش باشد. یقیناً جشنواره کتاب رضوی در این زمینه خوش درخشید.

حضور و همراهی مردم  باعث موفقیت و پیشبرد اهداف مقدس این برنامه فرهنگی شده است. بسیار خرسندم که مردم فرهنگ دوست و ارادتمند به اهل‌بیت (ع) استان چهارمحال و بختیاری در هفتمین دوره این جشنواره با استقبال چشمگیر و مشارکت ۲۴ هزارنفری و رشد ۴۰۰ درصدی نسبت به دوره قبل، در این زمینه افتخار بزرگی را آفریدند.

این‌جانب خوشحال و خرسندم که در دو سال اخیر جشنواره کتابخوانی رضوی با تلاش و کوشش نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و همچنین فرزندان سخت‌کوش این نهاد در استان برگزار شد؛ لذا مراتب تقدیر و سپاس خود را از مردم شریف استان به خاطر مشارکت فعال و همچنین تمامی دست‌اندرکاران این برنامه شکوهمند به‌ویژه دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، ستاد مرکزی استان، جامعه کتابداران که رسالت مهم خود در امر گسترش فرهنگ رضوی را به نحوی شایسته انجام دادند، اعلام می‌دارم.

قاسم سلیمانی دشتکی

استاندار چهارمحال و بختیاری