سه‌شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۲

با حضور استاندار و جمعی از مسئولان استانی ؛

مراسم اختتامیه هفتمین جشنواره رضوی استان البرز برگزار شد

اختتامیه رضوی البرز96

مراسم اختتامیه هفتمین جشنواره رضوی استان البرز با معرفی و تقدیر از ۳۳ برگزیده این جشنواره در سالن میلاد شهرداری کرج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز؛ مراسم اختتامیه هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی استان البرز روز یکشنبه پانزدهم مردادماه با حضور استاندار البرز، مدیران کل، فرمانداران و بخشداران و چهره‌های علمی و فرهنگی و شرکت کنندگان در این جشنواره و معرفی برترین‌های این دوره در سالن میلاد شهرداری کرج برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین شمس‌الله فلاح مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز در این مراسم اظهار داشت: ۸ خانواده در بخش خانوادگی و ۸ بزرگسال، ۳ نوجوان، ۶ کودک و ۸ کتابدار در بخش انفرادی این جشنواره عنوان برتر را کسب کردند.

وی در ادامه افزود: هفتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی استان البرز به عنوان یکی از بخش‌های پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) به دو صورت کتبی و آنلاین برگزار شد که با شرکت ۱۳۱۰۰  نفر در بخش مکتوب  و ۱۴۱۱ نفر در بخش الکترونیک، در مجموع ۱۴۵۱۱ نفر از مردم استان البرز در این جشنواره مشارکت داشتند که این رقم نسبت به سال گذشته با بیش از ۱۰ هزار نفر افزایش، ۲۳۲ درصد رشد داشته است.

حجت‌الاسلام والمسلمین فلاح در بخش دیگری از صحبت‌هایش با بیان اینکه انجمن کتابخانه‌های البرز به صورت مستمر با حضور استاندار البرز برپا می‌شود، خاطرنشان کرد: تاکنون ۹۰ درصد مصوبات این انجمن به مرحله اجرایی و عملیاتی رسید.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز همچنین اضافه کرد: البرز به یک کتابخانه مرکزی نیاز دارد که با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته، این اهتمام در مسئولان البرز وجود دارد و امید است بزودی این امر محقق شود.

وی در پایان با بیان اینکه به مناسبت هفته دولت کتابخانه عمومی کردان افتتاح می‌شود، یادآور شد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته درصدد راه‌اندازی اتوبوس‌های کتاب و فرستادن آنها به مناطق محروم استان البرز هستیم.

سیدحمید طهایی استاندار البرز نیز در این مراسم، حضور ثامن الحجج حضرت علی‌بن موسی‌الرضا(ع) را افتخار ایرانیان دانست و اظهار داشت: حضور پرخیر و برکت آن امام همام، ملجأ و پناهگاه ملت و کشورمان نورانی از فیوضات معنوی آن است.

طهایی در ادامه راه‌اندازی کاروان کتابخوانی رضوی به میزبانی استان البرز طی ۶ سال اخیر را حرکتی ارزشمند و ماندگار عنوان کرد که بسترساز نزدیکی هر چه بیشتر به ارزش‌های دینی و معنوی در جامعه خواهد شد.

در ادامه این مراسم نیز از ۳۳ نفر از برگزیدگان هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان البرز تقدیر شد که ۲۵ نفر در حوزه انفرادی و بقیه در قالب خانواده های ۲ تا ۵ نفره مورد تجلیل قرار گرفتند.

در بخش خانوادگی؛ خانواده‌های فاطمه محبوبی جوقان از نظرآباد، علی‌اکبر مسجودی از فردیس، سیده‌خدیجه موسوی از کرج و فتح‌الله غیاثوند سالار آبادی از شهرستان ساوجبلاغ و در بخش الکترونیک نیز خانواده‌های محبوبه شیخ‌حسنی، ربابه پیش‌قدم و مهناز اسحاقی از کرج و احمدرضا سخایی از فردیس به عنوان برگزیدگان این بخش معرفی و تجلیل شدند.

در بخش انفرادی نیز زینب نوروزی افق، ناصر بهرام‌زاده، نیلوفر خوشنام‌راد، عابد یحیی‌پور، زهرا میرزاعلی به ترتیب از فردیس و کرج و اشتهارد و در قسمت مکتوب نیز شهلا مقصودی دانیالی از ساوجبلاغ، پروانه اسدزاده و محمدپارسا کارگر از فردیس و ایلیا بختیاری و فرزانه زهره‌وندی‌نیا از کرج حائز رتبه‌های برتر شدند.