دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۰

زهره میرحسینی مطرح کرد؛

مانور توانمندی‌های کتابداران در هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی

ميرحسيني

زهره میرحسینی، از استادان رشته علم اطلاعات و دانش‌شناسی، برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی با محوریت کتابخانه‌های عمومی را فرصت مناسبی برای نمایش مجدد توانایی کتابداران در سراسر کشور دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور به نقل از لیزنا، زهره میرحسینی درباره برگزاری هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی عنوان کرد: همانگونه که در ششمین دوره برگزاری این جشنواره شاهد بودیم، استفاده از ظرفیت کتابخانه‌ها و کتابداران در سراسر کشور، به افزایش چشمگیر دایره شرکت کنندگان در این جشنواره منجر شد و از این جهت فرصت مشارکت و رقابت مردم در این حرکت فرهنگی را در نقاط مختلف کشور ایجاد کرد.

وی افزود: از سوی دیگر مشارکت نهاد کتابخانه‌های عمومی در جشنواره کتابخوانی رضوی نیز فرصت مناسبی برای نمایش مجدد توانایی کتابداران در سراسر کشور به دست می‌دهد و کتابداران می‌توانند در کنار اعضای ثابت کتابخانه‌ها، برنامه‌هایی برای استمرار حضور افرادی که برای اولین بار و به بهانه شرکت این جشنواره به کتابخانه‌ها مراجعه می‌کنند، طراحی و اجرا کنند.

این استاد رشته علم اطلاعات و دانش‌شناسی با اشاره به تنوع نحوه شرکت در این جشنواره گفت: تنوع ایجاد شده در نحوه شرکت در این جشنواره به خصوص برای کودکان و نوجوانان، راهنمایی، هدایت و فعالیت‌های خلاقانه کتابداران را می‌طلبد. به طوری که کتابداران می‌توانند آموخته‌های خود را در دانشگاه و دوره‌های آموزشی که نهاد برای آنها برگزار می‌کند، در روند برگزاری این جشنواره پیاده کنند.

میرحسینی ادامه داد: خوشبختانه در سال‌های اخیر دانش‌آموختگان بسیاری در رشته کتابداری جذب کتابخانه‌های عمومی شده‌اند که می‌توانند با طراحی فعالیت‌های اجتماعی با محوریت کتاب و کتابخانه، افراد را به مطالعه تشویق کنند. از این جهت این جشنواره می‌تواند فرصتی برای نمایش مجدد توانمندی‌های کتابداران باشد