دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۰

رئیس آموزش و پرورش شهرستان فیروزکوه خبر داد:

تمام تلاش خود را برای مشارکت حداکثری دانش‌آموزان در جشنواره رضوی انجام دادیم

کراپ‌شده - رئیس آموزش و پرورش فیروزکوه

رئیس آموزش و پرورش شهرستان فیروزکوه از مشارکت گسترده تمامی مدیران زیرمجموعه این اداره برای حضور حداکثری دانش‌آموزان در هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی خبر داد.

محمدرضا بنار رئیس آموزش و پرورش شهرستان فیروزکوه در گفتگو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران با اشاره به هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، بحث کتاب را برای نهادی همچون آموزش و پرورش مهم و حیاتی عنوان کرد و گفت: از آنجا که کتاب یار مهربان و همیشگی دانش‌آموزان است، موضوع کتاب و کتابخوانی نیز همواره مورد توجه آموزش و پرورش بوده است.

وی با بیان اینکه تمامی حوزه‌های فرهنگی و آموزشی به نوعی در قالب مطالعه و کتاب تعریف می‌شوند افزود: افتخار ما این است که همیشه آموزش و پرورش و دانش‌آموزان با کتاب عجین هستند و هیچگاه یار مهربان خود را فراموش نمی‌کنند؛ لذا ما همواره برای برگزاری و همکاری در جشنواره‌هایی مثل جشنواره کتابخوانی رضوی تمام تلاش خود را برای مشارکت حداکثری دانش‌آموزان انجام داده‌ایم.

رئیس آموزش و پرورش فیروزکوه، توزیع و ارسال بروشور، تراکت و پیامک‌های تبلیغاتی و تهیه الواح فشرده در خصوص این جشنواره را بخشی از فعالیت‌های آموزش و پرورش این شهرستان برای هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی عنوان کرد و گفت:‌در مدارس ابتدایی از مربیان و معلمانی که در قصه‌گویی و داستان‌سرایی دارای قابلیت‌های بیشتری هستند، درخواست کردیم تا دانش‌آموزان را با عناوین ارائه شده در این جشنواره آشنا سازند که در نهایت چیزی بالغ بر ۵۳۰ نفر از دانش‌آوزان در این جشنواره شرکت کردند.

بنار همچنین حضور دستگاه‌های اجرایی و ادارات را یکی از ساز و کارهای مهم در موفقیت ارتقای کتابخوانی عنوان کرد و  گفت: با توجه به توانمندی و بضاعت‌های مختلف ادارات، هر کدام از این نهادها می‌توانند در جشنواره کتابخوانی رضوی نقش موثری داشته باشند.

وی در پایان ضمن تقدیر تلاش‌های از نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در حوزه کتاب و کتابخوانی خاطرنشان کرد: شاید برخی‌ها پیشرفت‌های کشورهای اروپایی را معجزه بدانند اما این توجه و علاقه‌مندی به مطالعه است که می‌تواند زمینه‌ساز پیشرفت در هر کشوری باشد. ما نیز اگر خواستار پیشرفت کشورمان هستیم باید جامعه را به کتاب و دانش مسلح کنیم که برگزاری اینگونه جشنواره‌های کتابخوانی تاثیری بسیار در گسترش مطالعه و کتابخوانی خواهد داشت.