سه‌شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۱

معاون توسعه علمی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور خواستار شد؛

زمینه‌های حرکت به سمت بهره‌برداری از پروژه احداث کتابخانه مرکزی کرمانشاه فراهم شود

بازدید از کتابخانه مرکزی

محمدرضا واعظ مهدوی در بازدید از پروژه احداث کتابخانه مرکزی کرمانشاه از لزوم برقراری هماهنگی در اعتبارات استانی و ملی برای بهره‌برداری سریع‌تر از این کتابخانه تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی کرمانشاه، محمدرضا واعظ مهدوی معاون توسعه علمی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور با همراهی معصومه خونسارحسنی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کرمانشاه، طهمورث الیاسی بختیاری رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کرمانشاه، حجت‌الاسلام رحیم جعفری مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه و جمعی از مسئولین این استان از پروژه نیمه کاره «کتابخانه مرکزی» استان کرمانشاه بازدید کرد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کرمانشاه در این بازدید با اشاره به ضرورت و نیاز این استان به احداث کتابخانه مرکزی، خاطرنشان کرد: طبق مصوبه سال ۹۰، حدود ۴۰ درصد اعتبارات این پروژه استانی و ۶۰ درصد آن از اعتبارات ملی (وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) است. در عین حال روند ساخت این کتابخانه از سال ۹۱ به دلیل مشکلات اعتباری متوقف شده است، لذا مکاتبات بسیاری را با استانداری، نمایندگان مجلس و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این راستا انجام شده اما تا کنون نتیجه‌ای حاصل نشده است.

وی در ادامه افزود: پروژه کتابخانه مرکزی کرمانشاه در زمینی به مساحت ۴۰۰۰ مترمربع با زیربنای ۱۵۰۰۰ مترمربع در دست احداث است که تاکنون بیش از ۲.۶ میلیارد تومان برای آن هزینه شده اما متأسفانه اقدامات اجرایی آن از سال ۹۱ متوقف شده است.

معاون توسعه علمی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور نیز پس از بازدید از پروژه احداث کتابخانه مرکزی کرمانشاه اظهار داشت: ساختمان احداث شده برای کتابخانه مرکزی طراحی نسبتاً خوبی دارد. اجرای بتن، سقف، ستون‌ها و بخش‌های آن خوب بوده و در مکانی مناسب قرار دارد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: امیدواریم با هماهنگی در اعتبارات استانی و ملی بتوانیم، اقدامات مناسبی را در خصوص پروژه کتابخانه مرکزی استان کرمانشاه انجام دهیم و خروج آنرا از توقف اجرای پروژه در دستور کار قرار داده و زمینه‌های حرکت به سمت بهره‌برداری از آن را فراهم سازیم.

گفتنی است پروژه کتابخانه مرکزی کرمانشاه با ۱۵۰۰۰متر مربع زیربنا، دارای بخش‌های مختلفی از قبیل: دو طبقه پارکینگ، رستوران، مخزن کتاب، سالن اجتماعت ۳۰۰ نفری، قرائت‌خانه و ... است و کار ساخت و عملیات اجرایی آن در سال ۱۳۸۶ شروع شده که در حال حاضر جهت تکمیل آن نیاز به ۲۰ میلیارد تومان اعتبار است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 16 =