یکشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۷

مدیرعامل موسسه انتشاراتی به نشر آستان قدس رضوی:

تألیف و نشر کتاب تضمین انتقال فرهنگ رضوی است

حسين سعيدي

مدیرعامل موسسه انتشاراتی به نشر آستان قدس رضوی در پیامی به دبیرخانه جشنواره کتابخوانی رضوی در استان خراسان‌رضوی تألیف و نشر کتاب را عامل اصلی حفظ و تثبیت و انتقال میراث فاخر ائمه اطهار(ع) در گذر تاریخ دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان‌رضوی، حسین سعیدی مدیرعامل موسسه انتشاراتی به نشر آستان قدس در پیامی به دبیرخانه جشنواره کتابخوانی رضوی تألیف و نشر کتاب را عامل اصلی حفظ و تثبیت و انتقال میراث فاخر ائمه اطهار(ع) در گذر تاریخ دانست.

متن این پیام به شرح زیر است:

«همواره خدا را شاکریم که علما و مشاهیر به واسطه کتاب، سیره و معرفت اهل بیت(ع) را با نوشتن تثبیت و پایدار کردند و اشاعه این فرهنگ با  نشر کتاب از نسلی به نسل دیگر منتقل شد. امروز ما میراث‌دار فرهنگ مکتوبی هستیم که با کتاب و کتابت عظمت و تبختر فرهنگی شیعه و اهل بیت(ع) را به این نسل تقدیم کرده است و از این پس این ماییم که وظیفه داریم قاموس عظیم حمکت و معرفت دینی را با تاسی از مرام اهل بیت(ع) به نسل‌های آینده هدیه کنیم.

جشنواره کتابخوانی رضوی با انتخاب کتاب‌هایی با این موضوع در هفتمین سال برگزاری توانسته است سهمی از این مسئولیت سنگین را به دوش کشد. افتخار این مجموعه انتشاراتی است که چند عنوان از کتاب‌های جشنواره برای این خوان گسترانیده  کتابخوانی در کشور، از کتاب‌های انتشارت به نشر انتخاب شده است.

مسلماً وظیفه ذاتی این مجموعه تحقیق و پژوهش و تهیه آثاری فاخر درباره زندگی و سیره ائمه اطهار(ع) و امام علی بن موسی الرضا(ع) است که خود گامی ارزشمند در جهت ترویج فرهنگ رضوی و تثبیت و انتقال مفاهیم به نسل‌های بعدی و گزاره‌ای برای قضاوت و شناخت در گذرگاه تاریخ خواهد بود و جشنواره کتابخوانی رضوی مصداقی برای این تلاش مقدس در جهت اشاعه کتاب و کتابخوانی. باشد که خداوند توفیق و سعادت را در این مسیر روزی‌مان بفرماید.»