یکشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۹

علی دهکردی عنوان کرد:

جشنواره کتابخوانی رضوی راهی برای درک سیره ائمه اطهار(ع) است

علی دهکردی

علی دهکری بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون در گفتگو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری جشنواره کتابخوانی رضوی را راهی برای دستیابی به اندیشه، تفکر، عقیده و سیره ائمه اطهار(ع) عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری، علی دهکری بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون در این گفتگو با تأکید بر لزوم توجه به امر کتاب و کتابخوانی بیان داشت: در جهان امروز متاسفانه به دلیل هجوم رسانه‌های مدرن، فضاهای مجازی و ابزار ارتباطی جدید، جایگاه کتاب در دنیای امروز در حال تغییر است.

وی با ابراز نگرانی از پایین بودن سرانه مطالعه در کشور خاطرنشان کرد: این معضل خطری جدی برای فرهنگ ماست، فرهنگی که کتاب یکی از مهمترین نمادهای فرهنگی آن است؛ به همین خاطر حرکت در این راه، به خصوص اگر با نگاه به ائمه اطهار(ع) و جایگاه خاص و والای آنان در جامعه باشد، اقدامی مقدس و قابل ستایش محسوب می‌شود.

دهکردی در ادامه با ابراز نگرانی از کمرنگ شدن نقش کتاب و کتابخوانی در جامعه گفت: غم‌انگیز است وقتی می‌بینم پیوند ما با کتاب به شکل نگران کننده‌ای ضعیف و جای آن با دنیای مجازی عوض می‌شود.

بازیگر فیلم سینمایی «از کرخه تا راین» در ادامه با اشاره به نقش و تأثیر جشنواره کتابخوانی رضوی در افزایش بینش و دانش افراد افزود: در نگاه ملی و مذهبی این مهم است که بدانیم در هنگام مراجعه به اماکن مقدس، آن جایگاه تنها ضریح، کاشی، شیشه و ... نیست بلکه تفکر و بینشی عمیق پشت آن است که تنها از طریق کتاب قابل دستیابی و تعمیق است.

وی همچنین گفت: زائرین بقاع مقدس ائمه اطهار(ع) نباید فراموش کنند که تنها به زیارت آن مکان نرفته، بلکه به زیارت اندیشه، تفکر، عقیده و سیره ائمه اطهار(ع) رفته‌اند.

دهکردی در پایان با تقدیر ویژه از نهاد کتابخانه‌ها برای تلاش‌های ارزنده در راه تداوم فرهنگ ارزشمند کتابخوانی در بین مردم به ویژه کودکان و نوجوانان تصریح کرد: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی در راه تعمیق و ترویج اندیشه سیره ائمه اطهار(ع) هنرمندانه ورود پیدا کرده است.