چهارشنبه ۷ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۳

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی بیان کرد؛

رایحه دل‌نشین اندیشه ورزی در سیره رضوی

پیامی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی به دبیرخانه هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در پیامی به دبیرخانه هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی رایحه دل‌نشین توجه به مطالعه با رویکرد ادای دین به ساحت امام رئوف (ع) است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی، سید جواد حسینی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در پیامی به دبیرخانه هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی رایحه دل‌نشین توجه به مطالعه با رویکرد ادای دین به ساحت امام رئوف (ع) است که در سال‌های اخیر عطر و بوی آن استشمام می‌شود. متن کامل این پیام به شرح ذیل است:

کتاب و کتابخوانی در جامعه امروز یکی از مؤلفه‌های پیشرفت است و نگاه به آمار مطالعه در کشورهای مختلف نشان‌دهنده تأثیر این مؤلفه در جایگاه توسعه‌یافتگی کشورهاست. متأسفانه باید بپذیریم که ما در امر مطالعه وضعیت خوبی نداریم و باید با تمام توان و استفاده از تمامی ظرفیت‌ها در ارتقاء مطالعه ورزی کوشا باشیم.

برگزاری جشنواره‌ها و استفاده از فرصت عظیم علاقه و ارادت مردم به ساحت قدسی امامان معصوم و به‌ویژه حضرت علی بن موسی‌الرضا (ع) می‌تواند یکی از برنامه‌هایی باشد که باعث رشد و شکوفایی و گرایش جامعه به سمت کتابخوانی و مطالعه می‌شود؛ برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی رایحه دل‌نشین توجه به مطالعه با رویکرد ادای دین به ساحت امام رئوف (ع) است که در سال‌های اخیر عطر و بوی آن استشمام می‌شود و این امیدواری را به وجود آورده است که خواندن را به سطح قابل قبولی برساند.

برنامه‌ریزی این جشنواره در تفکیک شرکت به سه گروه کودک، نوجوان و بزرگ‌سال و استفاده از ظرفیت‌های مکتوب و فضای مجازی و سطح شرکت کودکان از سنین پایین با ترسیم برداشت کودکانه از یک داستان، گستره این حرکت را عظیم‌تر نشان داده و فرهنگ‌سازی امر مطالعه با گرایش به ساحت ائمه هدی درخور توجه است.

حضور و همراهی تمامی نهادها و ارگان‌های دولتی و مجموعه‌های مردم‌نهاد با این امر باعث موفقیت و پیشبرد اهداف مقدس این برنامه فرهنگی است و امیدواریم در استان مفتخر به همسایگی با خورشید هشتم آسمان امامت و ولایت، پرچم‌دار اندیشه ورزی فرهنگ رضوی باشیم.