یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۸

هم‌زمان با سالروز آزادسازی خرمشهر؛

نشست ویژه کتاب‌خوان ایثار و مقاومت برگزار شد

نشست کتابخوان مقاومت - خرمشهر

هم‌زمان با سالروز آزادسازی خرمشهر نشست ویژه کتاب‌خوان ایثار و مقاومت در مرکز فرهنگی دفاع مقدس خرمشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان، رحیم محمدی پارسا، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی خرمشهر از برگزاری نشست ویژه کتاب‌خوان ایثار و مقاومت هم‌زمان با سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر خبر داد.

پارسا ضمن گرامیداشت یاد و خاطره رشادت‌های رزمندگان اسلام در بازپس‌گیری و آزادسازی خرمشهر بیان کرد:  مطالعه رشادت‌ها و دلاوری‌های رزمندگان مخلص و سخت‌کوش نشان داد که با مقاومت و ایثار می‌توان بر سختی‌ها فائق آمد. بر ماست که با مطالعه و ترویج آثار دفاع مقدس در بین نوجوانان و جوانان، آنان را با وقایع تلخ و شیرین سالروز آزادسازی خرمشهر، مقاومت و صبوری مردم خرمشهر در روزهای آغازین جنگ آشنا کنیم.

وی با اشاره به‌ضرورت توجه خانواده‌ها در هدایت کودکان و نوجوانان خود به سمت کتاب و کتابخانه یادآور شد: خانواده‌ها نقش بسیار برجسته و تأثیرگذاری در میزان گرایش فرزندان به مطالعه دارند.

طی این نشست که با حضور کتابداران، کتابخوانان، نویسندگان و اصحاب رسانه برگزار شد، کتاب‌های «خرمشهر در جنگی طولانی» نوشته: مهدی انصاری/ توسط: فؤاد عبدالعلی‌زاده؛ «یادداشت‌های یک مادر» نوشته: گروه مؤلفان/ توسط: ندا عموری ؛ «آبی پرواز» نوشته: حجت اله ایزادی/ توسط: زینب سکینی؛ «عبور از کارون» تألیف جمعی از نویسندگان/ توسط: نرگس مرادی؛ «دا» نوشته: سیده زهرا حسینی/ توسط: نوذر حسینی و «شهید چمران » نوشته: احمد دهقان/ توسط: محدثه کلهر معرفی شد.