شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۴

در سومین جلسه کمیته جشنواره کتابخوانی رضوی در خوزستان بررسی شد:

راهکارهای جلب مشارکت‌های مردمی در جشنواره کتابخوانی رضوی

کمیته جشنواره کتابخوانی رضوی خوزستان

سومین جلسه کمیته جشنواره کتابخوانی رضوی باهدف بررسی راهکارهای رشد مشارکت مردمی در این جشنواره برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان، سومین جلسه کمیته جشنواره کتابخوانی رضوی در خوزستان ۲۳ فروردین با حضور مدیرکل و جمعی از کارشناسان این استان برگزار شد.

در این نشست حجت‌الاسلام‌والمسلمین سپهر، ضمن تبریک میلاد باسعادت مولای متقیان حضرت علی(ع) و روز پدر گفت: با بررسی تاریخ اسلامی و زندگی پیامبران و اهل‌بیت(ع) می‌توان نتیجه گرفت تولد امامِ اول شیعیان یکی از استثنایی‌ترین تولدها در کنار میلاد حضرت عیسی و حضرت مهدی(عج) است و خداوند متعال مطمئناً این امر را باهدف مشخصی برای این امام در نظر  گرفته بود.

سپهر ادامه داد: فضیلت‌های بی‌شماری در قرآن برای این شخصیت والا برشمرده شده است و پیامبر اکرم(ص) نیز در روایات متعدد به این شخصیت توجه‌ای ویژه دارد و از خصایص و ویژگی‌های امام به‌عنوان در ورود به علم و دانش و... یاد می‌کنند.

وی افزود: بحمدالله حضور یکی از فرزندان این امام عزیز در شهر مشهد ایران اسلامی،  مایه سعادت و خوشبختی مردم این کشور است  و لازم است برای شناسایی این امام همام و رئوف، تمام همت خود را بکار بندیم تا دریای فضیلت امام علی(ع) که در شخصیت امام رضا(ع) مأنوس شده را در جان‌ها و قلوب مؤمنین و مؤمنات جاری و ساری کنیم.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خوزستان اضافه کرد: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و دبیرکل گرانقدر آن، جشنواره کتابخوانی رضوی را با بهره‌گیری از این ظرف معنوی و استعانت از برکت شخصیت امام رضا(ع) در دوره‌های اخیر مدیریت کرد تا نمونه خوبی برای توسعه معنوی و کمک به رشد کتاب و کتابخوانی باشد.

سپهر با تأکید بر لزوم همت و تدبر همه کارکنان و مسئولین استان در برگزاری موفق این جشنواره افزود: خوزستان، دروازه ورود اهل‌بیت و امام رضا(ع)  و نوادگان ایشان به ایران است و باید سعی کنیم بهترین عملکرد را در زمینه رشد فرهنگ رضوی، رقم بزنیم.

گفتنی است؛ تشکیل شورای اداری کتابخانه‌های عمومی با حضور روسای شهرستان‌ها در هفته آتی، تشکیل جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان با حضور استاندار، تشکیل جلسات متعدد با سازمان‌ها و نهادهای مختلف استان (آموزش‌وپرورش و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و دانشگاه‌ها و...) برای جلب مشارکت مالی و معنوی، هماهنگی با خیرین و گروه‌های مردم‌نهاد و تشکیل کارگروه فرهنگی اجتماعی استان از نتایج این نشست بود.