شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۴:۰۱

با حضور مسئولان محلی و استانی صورت گرفت؛

افتتاح کتابخانه عمومی آیات در شهرک اندیشه شهرستان شوشتر

کراپ‌شده - افتتاح كتابخانه آيات شوشتر 2

کتابخانه عمومی آیات با همکاری خیرین در شهرک اندیشه شهرستان شوشتر به بهره‌برداری رسید.

به گزارش اداره کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان، کتابخانه عمومی آیات با حضور آیت‌الله شفیعی، نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری؛ حجت‌الاسلام بلک، مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان؛ حجت‌الاسلام سلیمانی، امام‌جمعه شوشتر؛ مصطفی سمالی، فرماندار شوشتر؛ حجت‌الاسلام سپهر، مدیرکل کتابخانه‌های خوزستان و جمعی از مسئولان در شهرک اندیشه شهرستان شوشتر افتتاح شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سپهر در آیین افتتاح این کتابخانه اظهار کرد: کتابخانه عمومی آیات با زیربنای ۲۸۰ مترمربع و اعتباری بالغ‌بر ۴ میلیارد و ۱۴۰ میلیون ریال از سوی اداره کل کتابخانه‌های استان ساخته، تجهیز و بهسازی شده است.

وی افزود: ساختمان این کتابخانه در زمین اهدایی یکی از خیرین شهرک اندیشه به مساحت ۳۰۰ مترمربع قرار گرفته است و مساعدت بنیاد علمی و آموزشی قلم‌چی با اداره کل کتابخانه‌های خوزستان به مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال جهت تکمیل این پروژه نیز اقدامی خیرخواهانه و قابل تقدیر است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان خوزستان با اشاره به تخصیص اعتبار برای ساخت این کتابخانه یادآور شد: کتابخانه عمومی آیات با ۲۰۰۰ جلد کتاب دارای بخش‌های مختلفی مانند: کودک، نشریات، مخزن، مرجع، سالن مطالعات خواهران، برادران و همچنین مجهز به اینترنت است.

وی خاطرنشان کرد: این کتابخانه عمومی به‌عنوان یک مرکز فرهنگی در شهرک اندیشه برای استفاده اقشار مختلف، احداث شده و امید است با اجرای برنامه‌های فرهنگی متنوع مانند: نشست‌های کتاب‌خوان، رونمایی و نقد و بررسی کتاب، برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای خانواده‌ها و برنامه‌های ویژه بخش‌های کودک و نوجوان به هدف غایی خود یعنی کاهش آسیب‌های اجتماعی و پیشرفت در زمینه‌های علمی و آموزشی و رشد سطح فرهنگ عمومی برسد.

سپهر  یادآور شد: با افتتاح این مرکز، تعداد کتابخانه‌های عمومی استان به ۲۱۷ باب و کتابخانه‌های عمومی شوشتر به ۱۰ باب رسید.