نهاد عمومی کتابخانه های عمومی کشور
1394/12/18 سه شنبه
..
همزمان با دوازدهمین سالروز تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور (3)
دکتر حسن‌زاده: امروز نهاد در مسیر اصلی خود قرار گرفته است
دکتر محمد حسن‌زاده، عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس، در گفتگو با روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور،‌ در آستانه دوازدهمین سال تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به بیان دیدگاه خود پیرامون فعالیت‌های انجام شده در این مجموعه، طی یکسال اخیر پرداخت.

وی تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور را از اقدامات برجسته در راستای توجه به کتابخانه‌های عمومی دانست و اظهار داشت: مدیریت این نهاد در سال‌های گذشته با فراز و نشیب زیادی رو‌به‌رو بوده است، اما نکته حائز اهمیت اینست که در حال حاضر نهاد در مسیر اصلی خود قرار گرفته است؛ تلاش این مجموعه اقداماتی ارزشمند و مؤثر را در چند حوزه به دنبال داشته است؛ یکی از این حوزه‌ها، توجه به معیشت کتابداران بود؛ رضایت کتابداران،‌ حاکی از آنست با تلاش‌های مجموعه نهاد، معیشت و منزلت کتابداران کتابخانه‌های عمومی بهبود قابل توجهی یافته است.

عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس ادامه داد: دومین نکته برجسته و حائز اهمیت،‌ آغاز حرکت تخصص‌گرایی در کتابخانه‌های عمومی بود. در آزمون استخدامی سال جاری نهاد، ارجحیت با فارغ‌التحصیلان رشته علم اطلاعات و دانش‌شناسی بود؛ این اقدام بسیار پسندیده‌ای است و قطعاً در آینده، کتابخانه‌های ما را فعال‌تر،‌ پویا‌تر و اثربخش‌تر خواهد کرد.

حسن‌زاده اضافه کرد: از دیگر اقدامات اثربخش و ارزشمند مجموعه نهاد، تبادل اندیشه با اعضای هیأت علمی و پژوهشگران مستقر در دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی بود، که در قالب نشست‌هایی پیگیری شده است. به عقیده بنده، توجه به این سه حرکت کافیست که بگوییم نهاد در سالی که گذشت، به نسبت دوره‌های پیشین بسیار برجسته عمل کرده است؛ این اقدامات قطعاً برکات خیری برای مجموعه نهاد و کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور به دنبال خواهد داشت.

بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 7768
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

مجری سایت : شرکت سیگما