يادداشت‏هاي دبيركل
 
بخشنامه
بازديدها
تعداد بازديد از سايت: 64675024
تعداد بازديد زيرپورتال: 21740171
اين زيرپورتال امروز: 1497
تعداد بازديد اين صفحه: 6847283
در امروز: 3622
اين صفحه امروز: 414
در شانزدهمین یادداشت دبیرکل نهاد کتابخانه ها مطرح شد:
علیرضا مختارپور در شانزدهمین یادداشت خود از عدم برگزاری آزمون استخدامی نهاد در سال جاری به علت ابلاغ لزوم بررسی دقیق شکایات و اشکالات وارده از سوی نهادهای نظارتی نسبت به آزمون قبلی این نهاد خبر داد.
حجت الاسلام والمسلمین واحدی در مراسم معارفه مدیرکل جدید استان اردبیل عنوان کرد:
معاون امور استان ها، مجلس و مشارکت های نهاد صبح امروز چهارشنبه بیست و ششم آذر در مراسم معارفه مدیرکل جدید کتابخانه های عمومی استان اردبیل، خودباوری کتابداران را نخستین گام در جهت ارتقای شأن اجتماعی این قشر فرهنگی دانست.
معاون امور استان ها، مجلس و مشارکت های نهاد:
حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمــدرضا واحدی عصر سه شنبه بیست و ششم آذر با حضور در کتابخانه مرکزی اردبیل، از بخش های مختلف این مجموعه بازدید به عمل آورد.
با همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم و همزمان با هفته پژوهش؛
همایش «تولید علم در ایران: فرصت ها و چالش ها» توسط انجمن کتابداری و اطلاع رسانی استان قم و گروه علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه قم و با همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی این استان برگزار شد.
در مرز بین المللی مهران صورت پذیرفت؛
اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مهران در حرکتی فرهنگی، اقدام به توزیع کتاب و اقلام فرهنگی در بین زائرانی که از طریق مرز مهران بین المللی مهران در استان ایلام به کشور باز می گردند، نمود.
در پانزدهمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران برگزیده دستگاه‌های استان همدان از کتابدار کتابخانه عمومی سی ام مهر به عنوان پزوهشگر برتر استان تجلیل به عمل آمد.
شماره جدید فصلنامه «تحقیقات اطلاع رسانی و کتابخانه های عمومی» با ده مقاله در حوزه‏های کتاب، کتابخانه، و کتابداری و اطلاع‏‎رسانی از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور منتشر شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان خراسان رضوی:
حسین اکبری در اولین جلسه با هیئت امنای خیرین کتابخانه ساز شهرستان مشهد گفت: خیرین حوزه کتاب فعالان خالص و بی منت در حوزه کتاب و کتابخوانی هستند که در زمینه توسعه فضاهای مطالعاتی و احیای یک معروف بزرگ گام بر می دارند.
اداره کل پژوهش و نوآوری نهاد کتابخانه های عمومی کشور از پایان یافتن بررسی آثار منتشر شده کارکنان نهاد در مرحله دوم نظام جامع تشویق پژوهشگران خبر داد.
دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در حکمی محمدرضا رضایی را به عنوان مدیرکل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی تعیین کرد.
به همت مدیریت امور کتابخانه های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران؛
مراسم تجلیل از استاد پیشکسوت کتابداری دکتر مهردخت وزیرپور کشمیری به همت مدیریت امور کتابخانه های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران بعد از ظهر فردا چهارشنبه نوزدهم آذر در فرهنگسرای سرو برگزار می شود.
طی حکمی از سوی علیرضا مختارپور، هوتن والی نژاد به عنوان مدیرکل امور عمرانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور منصوب شد.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی نوبت عصر روز سه‌شنبه 11 آذر، در جریان بررسی طرح الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، با 146رأی موافق، 7 رأی مخالف از مجموع 194 نماینده حاضر در مجلس با واریز نیم درصد از درآمد شهرداری ها به حساب انجمن کتابخانه‌های عمومی هر شهر موافقت کردند.
کارشناس بخش کودک اداره کل امور کتابخانه های نهاد خبر داد:
عبدالله جعفری در گفتگو با روابط عمومی نهاد کتابخانه های عمومی کشور از برگزاری کارگاه های تخصصی آموزش کتابداران کودک خبر داد.
مراسم تودیع امیرالله شمقدری مدیرکل سابق و معارفه حسین اکبری مدیرکل جدید کتابخانه های عمومی استان خراسان رضوی صبح امروز با حضور حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدرضا واحدی معاون امور استان ها، مجلس و مشارکت های نهاد و رمضانعلی محسنی مدیرکل امور استان ها و انجمن های نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار شد.
دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در حکمی حسین اکبری را به عنوان مدیرکل کتابخانه های عمومی استان خراسان رضوی تعیین کرد.
همزمان با هشتیمن نمایشگاه کتاب لرستان صورت پذیرفت؛
سید عباس صالحی عضو هیات امنای کتابخانه های عمومی کشور و معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در غرفه اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان با سرپرست، کارکنان و کتابداران کتابخانه های عمومی به گفتگو پرداخت.
ابراهیم شمشیری خواستار شد؛
مدیرکل امور کتابخانه‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور چهارشنبه دوازدهم آذر در جمع مسئولان کتابخانه‌های عمومی استان یزد گفت: مسئولان اداره کل کتابخانه‌ها و کتابداران، توجه ویژه‌ای به جذاب‌سازی و ارتقای کیفیت بخش‌های کودک در کتابخانه‌ها داشته باشند.
علیرضا مختارپور با ارسال پیامی به رئیس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی به خاطر تصویب ماده‌ی 30 طرح الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت تشکر و قدردانی کرد.
در گفتگو با مهر مطرح شد؛
علیرضا مختارپور با استقبال از مصوبه روز گذشته مجلس برای اختصاص نیم درصد از درآمد شهرداری‌ها به کتابخانه‌های عمومی، ابراز امیدواری کرد مشکل مالی این نهاد در آینده‌ای نه چندان دور حل شود.
بيشتر
 
مناسبت
ارتباط با دبیر کل

اطلاعيه
خانه | بازگشت |
کاربر مهمان (PortalGuest)


Powered By Sigma ITID.