يادداشت‏هاي دبيركل
 
بخشنامه
بازديدها
تعداد بازديد از سايت: 63518231
تعداد بازديد زيرپورتال: 21387765
اين زيرپورتال امروز: 13923
تعداد بازديد اين صفحه: 6627574
در امروز: 38913
اين صفحه امروز: 8708
نهاد کتابخانه های عمومی کشور در راستای ترویج فرهنگ مطالعه مفید با مجمع ناشران انقلاب اسلامی تفاهم نامه همکاری امضاء کرد.
معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد:
محمد اله یاری در سفر خود به اردبیل ضمن بازدید از چند کتابخانه عمومی در این استان با حضور در جمع تعدادی از کتابداران استان اردبیل، از نزدیک در جریان مشکلات و درخواست های آنها قرار گرفت.
در راستای حمایت از پایا ن نامه ها؛
صبح امروز سه شنبه چهارم آذر جلسه ارائه یافته های پایان نامه «بررسی عوامل موثر بر وفاداری کاربران کتابخانه های عمومی کشور» با حضور دبیرکل نهاد برگزار شد.
علیرضا مختارپور:
دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در گفتگو با خبرگزاری لیزنا تصریح کرد: اگر شغل کتابداری را آنگونه که هست، نشان دهیم و فضیلت و کرامت این شغل را گسترش دهیم، این شغل در زمره علاقمندی های جوانان و نوجوانان ما قرار خواهد گرفت.
دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور:
علیرضا مختارپور در گفتگو با خبرگزاری لیزنا با اشاره به ویژگی منحصر به فرد آزمون امسال نهاد گفت: جذب نیروهای پذیرفته شده در آزمون امسال، به تدریج و ظرف یک بازه زمانی صورت می گیرد و تا زمانی که جذب کامل انجام نشود، آزمون بعدی برگزار نخواهد شد.
معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد:
محمد اله یاری در مراسم تکریم مقام کتابداران در اردبیل گفت: سال گذشته سرانه تولید کتاب به ازای هر ایرانی دو جلد کتاب بوده است.
از سوی معاونت برنامه ریزی و نظارت نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛
معاونت برنامه ریزی و نظارت نهاد از ثبت و بارگذاری بیش از پانزده هزار گواهینامه در سامانه آموزش نهاد خبر داد.
نماینده مبارکه در مجلس شورای اسلامی:
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اصفهان در دیدار با علی ایرانپور نماینده مبارکه در مجلس شورای اسلامی خواستار حمایت نمایندگان مجلس از تبصره الحاقی ماده 6 قانون تاسیس و نحوه اداره کتابخانه های عمومی کشور شد.
کتابخانه عمومی خیر ساز «مراد همتی» در روستای میان آبه شهرستان نهاوند با حضور فرماندار نهاوند، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، مدیرعامل انجمن خیرین کتابخانه ساز استان همدان و جمعی از مسئولین شهرستان افتتاح شد.
با حضور مدیرکل امور انجمن ها و استان های نهاد کتابخانه های عمومی کشور و جمعی از مسئولین استان چهارمحال و بختیاری هفت باب کتابخانه به صورت همزمان در نقاط محتلف این استان افتتاح شد.
در آخرین روز از هفته کتاب و کتابخوانی؛
همزمان با آخرین روز از هفته کتاب و کتابخوانی، ظهر شنبه اول آذرماه کتابخانه عمومی «ثامن‌الحجج» روستای دهشیر از توابع شهرستان تفت با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان و مسئولان محلی افتتاح شد.
با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان مازندران، فرماندار عباس آباد و دیگر مسئولین این شهرستان، کتابخانه عمومی روستای اسبچین افتتاح شد.
مدیرکل امورکتابخانه های نهاد کتابخانه های عمومی کشور:
ابراهیم شمشیری در مراسم تکریم مقام کتابداران در استان خراسان رضوی با اشاره به جایگاه کتابداران یاد عالم و مفسر فقید علامه سید حسین طباطبایی را در نامیده شدن این هفته به نام کتاب و کتابخوانی را قدر دانست.
مدیرکل امور استان ها و انجمن های نهاد:
رمضانعلی محسنی در مراسم تکریم کتابداران در استان چهارمحال و بختیاری گفت: فرهنگ کتاب و کتابخوانی باید از خانواده ها شروع شود.
در ششمین روز هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار؛
همایش تجلیل از خادمان کتاب و کتابخوانی چهارمحال و بختیاری با حضور مسئولین کشوری و استانی برگزار شد.
از سوی معاونت برنامه ریزی و نظارت نهاد، شرایط و منابع آزمون استخدام کتابداران در نهاد کتابخانه های عمومی کشور اعلام شد.
از سوی معاونت برنامه ریزی و نظارت نهاد شرایط، موارد، منابع و زمان آزمون استخدامی کتابداران انجمنی و روستایی شاغل در نهاد کتابخانه های عمومی کشور اعلام شد.
با حضور دبیرکل نهاد صورت گرفت:
دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در مراسم افتتاحیه بخش مستقل کودک کتابخانه عمومی پیروزی تهران تاکید کرد که کتاب را برای استفاده خانواده ها باید به دست ایشان برسانیم.
با تحویل کتاب از انجمن فرهنگی ناشران کودک و نوجوان صورت پذیرفت؛
کاروان های اهدای کتاب کودک و نوجوان نهاد با تحویل گرفتن بیش از 110 هزار جلد کتاب از انجمن فرهنگی ناشران کودک و نوجوان، این کتاب ها را به کتابخانه های روستایی سراسر کشور ارسال می کند.
عضو هیات امنای کتابخانه های عمومی کشور:
دکتر مهردخت وزیرپور در مراسم تکریم کتابداران در استان زنجان تصریح کرد: کتابخانه های عمومی می توانند با ارائه خدمات مناسب و مفید و گسترش کتاب و کتابخوانی بر توسعه فرهنگی و رشد ملی کشور کمک کنند.
بيشتر
 
ستاد خبری
 
مناسبت
ارتباط با دبیر کل

اطلاعيه
خانه | بازگشت |
کاربر مهمان (PortalGuest)


Powered By Sigma ITID.