نهاد عمومی کتابخانه های عمومی کشور
..
منجیل:
کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) بازگشایی شد
..
کامیاران:
کتابخانه شهید فریدون رستمی روستای شیروانه به بهره‌برداری رسید
..
قزوین:
افتتاح بخش مرجع کتابخانه عمومی امام خمینی(ره)
..
رزن:
معرفی کتاب «روزی که آموس بیمار شد» به کودکان
..
کتابخانه‌های عمومی با بیش از ۲۳۰۰ برنامه میزبان علاقه‌مندان به کتاب هستند + قسمت سوم
اخبار کتاب
1395/6/16 سه شنبه
..
رضا امیرخانی در پویش کتاب‌خوان مجازی مطرح کرد:
«جانستان کابلستان» تلاشی در جهت احیای قالب سفرنامه‌نویسی

رضا امیرخانی نویسنده نام‌آشنای ادبیات کشور با معرفی کتاب «جانستان کابلستان» در پویش کتاب‌خوان مجازی شرکت کرد.


به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، رضا امیرخانی در ویدئویی {اینجــا} برای طرح کتاب‌خوان مجازی، ضمن معرفی «جانستان کابلستان» با اشاره به فراموش شدن و رنگ باختن سفرنامه‌نویسی در سال‌های اخیر، نگارش این کتاب را بازگشتی به این ژانر مهم و از یاد رفته و احیای آن عنوان کرد.

نویسنده کتاب «ارمیا» در بخشی از این ویدئو با انتقاد از سفرهای فاقد جذابیت و تکراری این دوره می‌گوید: «در سفرهای ما دیگر خیلی اتفاق‌های خاصی رخ نمی‌دهد. برای همین به نظر من سفرنامه‌ها به یک معنا از بین رفته‌اند و سالهاست کسی روی آن کار نکرده؛ برای همین من با خودم فکر می‌کردم که چگونه می‌توان قالب سفرنامه را بار دیگر احیا کرد؟»

خالق رمان تحسین‌شده «من‌او» جانستان کابلستان را تلاشی در جهت احیای قالب سفرنامه‌نویسی عنوان کرد و افزود: «من در این کتاب سعی کردم بار دیگر به سراغ سفرنامه‌نویسی بروم و از ابتدا آن را بسازم. برای همین، اولین کاری که انجام دادم به هیچکدام از تورهای مسافرتی که اغلب مردم با آنها سفر می‌کنند نرفتم و به جای آن به اتفاق خانواده‌ عازم افغانستان شدم. جانستان کابلستان ماجرای سفر یک نویسنده و خانواده‌اش به افغانستان است.»

«جانستان کابلستان» سفرنامه‌ای خواندنی و متفاوت از این نویسنده توانمند ادبیات کشور است که در سال 1390 توسط نشر افق در 348 صفحه منتشر و به بازار نشر وارد شده است. این کتاب همچنین یکی از چهار عنوان معرفی شده از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در طرح کتاب‌خوان شهریورماه 1395 است.

کتاب‌خوان مجازی، پویشی است که از ابتدای سالجاری در ادامه سلسله نشست‌های کتاب‌خوان شکل گرفت و طی فراخوانی (اینجـــا) از عموم مردم و نخبگان در حوزه های مختلف، دعوت کرد تا کتاب مورد علاقه خود را در قالب فایل ویدئویی (به مدت 1 الی 7 دقیقه) از طریق ارسال به شناسه کاربری در پیام رسان تلگرام recive_ketabclip@، در فضای مجازی  به اشتراک بگذارند.

علاقه‌مندان می‌توانند، معرفی کتاب‌های منتشر شده در پویش کتاب‌خوان مجازی را از اینجـــا و یا با جستجوی @ketabclip در پیام‌رسان تلگرام، مشاهده کنند.

بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 5108
اطلاعات بازدید از سایت
تعداد بازديد اين صفحه: 10751555
تعداد بازديد از سايت: 143820064
تعداد بازديد زيرپورتال: 50049459
اين زيرپورتال امروز: 8826
در امروز: 17978
اين صفحه امروز: 3266
دريافت RSS در امروز: 140892 دريافت RSS صفحه: 137
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

Powered By Sigma ITID.