نهاد عمومی کتابخانه های عمومی کشور
..
بندرعباس:
مسابقه نقاشی در کتابخانه عمومی علامه طباطبائی بندرعباس
..
فسا:
برنامه های بزرگداشت «روز فسا» در کتابخانه‌های عمومی این شهرستان
..
منجیل:
کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) بازگشایی شد
..
کامیاران:
کتابخانه شهید فریدون رستمی روستای شیروانه به بهره‌برداری رسید
..
قزوین:
افتتاح بخش مرجع کتابخانه عمومی امام خمینی(ره)
اخبار استان ها
1395/10/19 يكشنبه
..
در اداره کل کتابخانه‌های عمومی قزوین صورت پذیرفت؛
برگزاری نشست «بصیرت و شناخت فتنه»

نشست «بصیرت و شناخت فتنه» همزمان با دهه بصیرت با حضور رویا اسماعیلی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی قزوین و کارکنان اداره کل کتابخانه‌های عمومی این استان برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی قزوین، رویا اسماعیلی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی قزوین در این جلسه اظهار داشت: در شرایط کنونی، در فضایی که هر روز فتنه‌ای جدید رخ می‌نماید داشتن چراغی درخشان و بدون زنگار برای پیدا کردن راه درست، ضروری است و چه راهی بهتر و روشن‌تر از خط سیری که رهبر معظم انقلاب اسلامی نمایان کرده‌اند. 


رویا اسماعیلی افزود: برای درک صحیح از این راه درخشان باید دنبال رهنمودهای گهربار  معظم له درباره بصیرت باشیم و خود را به صلاح تقوا و آگاهی مجهز کنیم.


وی در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه کتابخانه‌های عمومی به عنوان بازوی مهم فرهنگی جامعه، نقشی مهم در کاهش آسیب‌های اجتماعی و افزایش سطح دانش و فرهنگ دارند، برخود لازم می‌دانیم گام‌هایی مفید در راستای ارتقای شناخت و آگاهی همگانی برداریم.


هوشیار فعال فرهنگی و بسیجی پیشکسوت قزوین نیز در بخش دیگری از این جلسه گفت: قشر نوجوان و جوان باید هرچه بیشتر با حقیقت تاریخ اسلام و جلوه‌های فتنه و نفاق آشنا شوند تا بتوانند در مقابل هجوم بی‌وقفه دشمنان استوار و با اراده وارد شوند. 


وی اضافه کرد: در جریان فتنه بزرگی که نظام اسلامی پس از انتخابات ریاست جمهوری دهم پشت سرگذاشت، اهمیت، نقش و ضرورت بیش از پیش بصیرت برای جامعه اسلامی آشکار گردید چنانچه رهبر معظم انقلاب اسلامی در چند فرمایش متوالی با تاکید بر ضرورت و جایگاه بصیرت تصریح فرمودند: «ملت سرافراز ایران برندگان و قبول شدگان این امتحان عظیم الهی بودند.»


وی در پایان ضمن تقدیر از برگزاری این جلسه توسط اداره کل کتابخانه‌های عمومی قزوین، بر اهمیت نقش کتابداران در افزایش آگاهی عموم جامعه تاکید کرد.


سرهنگ طاهری فرمانده حوزه مقاومت کارمندان شهید بابایی قزوین نیز در این جلسه گفت: برای نیل به مقام رفیع بصیرت باید به بازسازی و اصلاح نفس خویش پرداخت. مجاهده با هوای نفسانی و تهذیب روح از زنگارهای گناه، لطیف و شفاف ساختن آیینه دل به نور توحید، تنها صراط مستقیمی است که "حجاب دیدگان دل" را می گشاید و آدمی را در معرض الهامات غیبی و مقام کشف و شهود قرار می‌دهد.


وی یادآور شد: بصیرت‏ پیدا کردن همین اندازه لازم دارد که انسان اسیر دام‌های گوناگون، از دوستی‏ها، دشمنی‏ها، هوای نفس‏ها و پیشداوری‏های گوناگون نشود. انسان همین قدر نگاه کند و تدبر کند، می‌تواند واقعیت را پیدا کند.


سرهنگ طاهری در پایان ضمن ابراز خشنودی از حساسیت و نگاه ویژه مدیرکل کتابخانه‌های عمومی قزوین نسبت به امر بصیرت، ابراز امیدواری کرد اقدامات بیشتری در راستای توسعه فرهنگ و مطالعه مفید در سطح جامعه انجام شود.

منبع : قزوین

بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 762
اطلاعات بازدید از سایت
تعداد بازديد اين صفحه: 11463289
تعداد بازديد از سايت: 148416550
تعداد بازديد زيرپورتال: 51771723
اين زيرپورتال امروز: 39646
در امروز: 128830
اين صفحه امروز: 18134
دريافت RSS در امروز: 165504 دريافت RSS صفحه: 462
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

مجری سایت : شرکت سیگما