نهاد عمومی کتابخانه های عمومی کشور
آیین تکریم مقام کتابداران و ترویج گفتمان کتابخوانی استان البرز با حضور جمعی از کتابداران و مسئولین، برگزار شد.
مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه صنعتی شریف:
مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه صنعتی شریف گفت: کتابخوانی و مطالعه از فرایض مؤکد در دین مبین اسلام، قرآن کریم، احادیث و گفتار بزرگان دانش است.
به همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی کرمان برگزار شد؛
کتابخانه مرکزی کرمان هم‌زمان با گرامیداشت ایام کتاب، کتابخوانی و کتابدار و هفته بسیج، میزبان ورزش صبحگاهی خانوادگی با حضور جمعی پرتعداد از شهروندان بود.
نماینده مردم خراسان شمالی در مجلس خبرگان رهبری:
نماینده مردم خراسان شمالی در مجلس خبرگان رهبری بر نقش مهم مطالعه و گسترش علم در مقابله با افکار انحرافی تأکید کرد.
به مناسبت گرامیداشت ایام کتاب، کتابخوانی و کتابدار؛
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی از راه‌اندازی نخستین مرکز مبادله کتاب دائمی در استان خبر داد.
در حاشیه سومین نشست هم‌اندیشی نهاد با اساتید کتابداری (4)
دکتر عبدالحسین فرج‌پهلو، عضو هیئت‌علمی دانشگاه شهید چمران اهواز درباره توانمندی‌های ضروری برای کتابداران کتابخانه‌های عمومی گفت: بیان مناسب و اطلاعات کافی از ویژگی‌های مهم یک کتابدار است که موجب جذب مخاطبین به کتابخانه‌های عمومی خواهد شد.
یادداشتی از دکتر عاطفه شریف به مناسبت گرامیداشت ایام کتاب، کتابخوانی و کتابدار:
دکتر عاطفه شریف عضو هیئت‌علمی دانشگاه تربیت مدرس و استاد علم اطلاعات و دانش‌شناسی به مناسبت گرامیداشت ایام کتاب، کتابخوانی و کتابدار در یادداشتی به تشریح شیوه‌های خواندن در جامعه امروزی پرداخت.
به مناسبت گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار؛
جلسه نقد کتاب و کارگاه آموزشی نویسندگی با حضور محمد کاظم مزینانی، نویسنده مطرح کشوری برگزار شد.
به مناسبت گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار؛
به همت اداره کتابخانه‌های عمومی و اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان تنگستان با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اهرم پارک شهدای گمنام اهرم، ایستگاه نقاشی کودکان و نوجوانان شد.
در کتابخانه‌های عمومی شیراز انجام شد؛
به مناسبت ایام گرامیداشت «کتاب و کتابخوانی و کتابدار»، نویسندگان ادبیات کودک و نوجوان شیرازی با حضور در کتابخانه‌های عمومی این شهر برای کودکان از دنیای شیرین قصه‌ها گفتند.
امام‌جمعه خوسف مطرح کرد:
امام‌جمعه خوسف با اشاره به اهمیت خواندن در دین اسلام، گفت: کتاب قرآن، معجزه جاوید دین اسلام است و پیامبر ما نیز با فرمان خواندن از طرف پروردگار به رسالت، مبعوث شده است.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان کارون از برگزاری دوره مادران قصه‌گو در دو کتابخانه‌ عمومی این شهرستان، خبر داد.
به مناسبت گرامیداشت ایام کتاب،کتابخوانی و کتابدار:
فرمانداران شهرستان‌های کاشمر، گناباد و چناران در ایام گرامیداشت کتاب،کتابخوانی و کتابدار به بیان نظرات خود درباره اهمیت مطالعه پرداختند.
رئیس شورای شهر قزوین:
فرج‌الله فصیحی‌رامندی، راهکارهای ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی را مستلزم حرکت و تلاش آحاد جامعه دانست و گفت:خانواده‌ها، آموزش ‌و پرورش، حوزه‌های علمیه، دانشگاه‌ها، صدا و سیما و رسانه‌ها با تبلیغات همه‌جانبه در راستای نهادینه‌سازی این فرهنگ تلاش کنند.
بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی، کتابدار/ یادداشت (4)
احمد شعبانی از اساتید مطرح رشته علم اطلاعات و دانش‌شناسی طی یادداشتی به جایگاه حرفه کتابداری در دنیای امروز پرداخت.
همزمان با ایام گرامیداشت «کتاب، کتابخوانی، کتابدار»؛
کتابخانه مشارکتی امام موسی بن جعفر(ع) با حضور استاندار و مدیرکل کتابخانه‌های عمومی قزوین افتتاح شد.
بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی، کتابدار/ گفتگو (5)
عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی، کتابداری را یکی از مشاغل مهم جامعه دانست و گفت که کتابداران با عملکرد خود می‌توانند باعث اعتلای فرهنگ کتاب و کتابخوانی شوند، چون آنها معتمدترین افراد برای انتخاب کتاب هستند.
گفت‌وگو با فیلم‌ساز اردبیلی به مناسبت ایام گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار؛
کریم عظیمی، فیلم‌ساز اردبیلی، یکی از آسیب‌های امروز جامعه را احساس بی‌نیازی به مطالعه دانست و افزود: متأسفانه حس بی‌نیازی به مطالعه در اقشار خاصی مانند هنرمندان، بیشتر مشاهده می‌شود. همین حس دانستن، خطرناک‌تر از بی‌سوادی است.
همزمان با ایام گرامیداشت «کتاب، کتابخوانی، کتابدار» صورت پذیرفت؛
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی سیستان و بلوچستان با همراهی جمعی از کارشناسان و کتابداران کتابخانه‌های عمومی زاهدان با نماینده ولی‌فقیه در این استان و امام جمعه زاهدان دیدار کردند.
همزمان با ایام گرامیداشت «کتاب، کتابخوانی، کتابدار» صورت پذیرفت؛
همزمان با ایام گرامیداشت «کتاب، کتابخوانی، کتابدار» شش نشست کتاب‌خوان مدرسه‌ای و یک نشست کتاب‌خوان کتابخانه‌‌ای در شهرستان‌های فارس برگزار شد.
همزمان با ایام گرامیداشت «کتاب، کتابخوانی، کتابدار» صورت پذیرفت؛
مراسم رونمایی از دو جلد از مجموعه کتاب پنج جلدی و بریلِ «پیامبر و قصه‌هایش» به همراه نشستی کتاب‌خوان با موضوع آثار «غلامرضا ابهری» در کتابخانه عمومی آیت‌الله خامنه‌ای برگزار شد.
به‌مناسبت بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار نشست کتابخوان به میزبانی کتابخانه های آیت الله محسنی جم، حاج بخشی شورکی و شهید محسنی انارستان برگزار شد.
یادداشت دکتر دیانی به مناسبت ایام گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار:
دکتر محمدحسین دیانی، استاد علم اطلاعات و دانش‌شناسی دانشگاه فردوسی هم‌زمان با ایام گرامی‌داشت کتاب، کتاب‌خوانی و کتابدار در یادداشتی، موفقیت و مشارکت اجتماعی را از مهم‌ترین انگیزه‌های خواندن دانست.
به مناسبت گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار آیت‌الله قربانی، نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی استان دیدار کرد.
اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اردکان با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان، نشست کتاب‌خوان ویژه هنرمندان اردکان را برگزار کرد.
به مناسبت ایام گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار امام‌جمعه مهریز با حضور در کتابخانه عمومی شهید مطهری شهرستان، از بخش‌های مختلف این کتابخانه دیدن کرد.
امام جمعه میبد در دیدار با کتابداران این شهر عنوان کرد؛
آیت‌الله علیرضا اعرافی، امام جمعه میبد در دیدار با کتابداران این شهرستان تأکید کرد: همه نهادهادهای شهری به منظور اعتلای فرهنگ کتابخوانی باید با کتابخانه‌های عمومی همکاری کنند.
همزمان با گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی، کتابدار ؛
همزمان با گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی، کتابدار، 10 نشست کتاب‌خوان کتابخانه‌ای با حضور اعضای کودک و نوجوان، در کتابخانه‌های استان خراسان شمالی برگزارشد.
کتابخانه کوثر، ششمین کتابخانه روستایی شهرستان تفت در روستای نصرآباد افتتاح شد.
مراسم تکریم مقام کتابداران خراسان جنوبی با حضور کتابداران و مسئولین برگزار شد.
بيشتر
اطلاعات بازدید از سایت
تعداد بازديد اين صفحه: 80987
تعداد بازديد از سايت: 148416829
تعداد بازديد زيرپورتال: 51771809
اين زيرپورتال امروز: 39732
در امروز: 129109
اين صفحه امروز: 440
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

مجری سایت : شرکت سیگما