يادداشت‏هاي دبيركل
 
بخشنامه
بازديدها
تعداد بازديد از سايت: 63411806
تعداد بازديد زيرپورتال: 21351254
اين زيرپورتال امروز: 17266
تعداد بازديد اين صفحه: 6603510
در امروز: 41932
اين صفحه امروز: 10259
از سوی معاونت برنامه ریزی و نظارت نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛
معاونت برنامه ریزی و نظارت نهاد از ثبت و بارگذاری بیش از پانزده هزار گواهینامه در سامانه آموزش نهاد خبر داد.
نماینده مبارکه در مجلس شورای اسلامی:
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اصفهان در دیدار با علی ایرانپور نماینده مبارکه در مجلس شورای اسلامی خواستار حمایت نمایندگان مجلس از تبصره الحاقی ماده 6 قانون تاسیس و نحوه اداره کتابخانه های عمومی کشور شد.
کتابخانه عمومی خیر ساز «مراد همتی» در روستای میان آبه شهرستان نهاوند با حضور فرماندار نهاوند، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، مدیرعامل انجمن خیرین کتابخانه ساز استان همدان و جمعی از مسئولین شهرستان افتتاح شد.
با حضور مدیرکل امور انجمن ها و استان های نهاد کتابخانه های عمومی کشور و جمعی از مسئولین استان چهارمحال و بختیاری هفت باب کتابخانه به صورت همزمان در نقاط محتلف این استان افتتاح شد.
در آخرین روز از هفته کتاب و کتابخوانی؛
همزمان با آخرین روز از هفته کتاب و کتابخوانی، ظهر شنبه اول آذرماه کتابخانه عمومی «ثامن‌الحجج» روستای دهشیر از توابع شهرستان تفت با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان و مسئولان محلی افتتاح شد.
با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان مازندران، فرماندار عباس آباد و دیگر مسئولین این شهرستان، کتابخانه عمومی روستای اسبچین افتتاح شد.
مدیرکل امورکتابخانه های نهاد کتابخانه های عمومی کشور:
ابراهیم شمشیری در مراسم تکریم مقام کتابداران در استان خراسان رضوی با اشاره به جایگاه کتابداران یاد عالم و مفسر فقید علامه سید حسین طباطبایی را در نامیده شدن این هفته به نام کتاب و کتابخوانی را قدر دانست.
مدیرکل امور استان ها و انجمن های نهاد:
رمضانعلی محسنی در مراسم تکریم کتابداران در استان چهارمحال و بختیاری گفت: فرهنگ کتاب و کتابخوانی باید از خانواده ها شروع شود.
در ششمین روز هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار؛
همایش تجلیل از خادمان کتاب و کتابخوانی چهارمحال و بختیاری با حضور مسئولین کشوری و استانی برگزار شد.
از سوی معاونت برنامه ریزی و نظارت نهاد، شرایط و منابع آزمون استخدام کتابداران در نهاد کتابخانه های عمومی کشور اعلام شد.
از سوی معاونت برنامه ریزی و نظارت نهاد شرایط، موارد، منابع و زمان آزمون استخدامی کتابداران انجمنی و روستایی شاغل در نهاد کتابخانه های عمومی کشور اعلام شد.
با حضور دبیرکل نهاد صورت گرفت:
دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در مراسم افتتاحیه بخش مستقل کودک کتابخانه عمومی پیروزی تهران تاکید کرد که کتاب را برای استفاده خانواده ها باید به دست ایشان برسانیم.
با تحویل کتاب از انجمن فرهنگی ناشران کودک و نوجوان صورت پذیرفت؛
کاروان های اهدای کتاب کودک و نوجوان نهاد با تحویل گرفتن بیش از 110 هزار جلد کتاب از انجمن فرهنگی ناشران کودک و نوجوان، این کتاب ها را به کتابخانه های روستایی سراسر کشور ارسال می کند.
عضو هیات امنای کتابخانه های عمومی کشور:
دکتر مهردخت وزیرپور در مراسم تکریم کتابداران در استان زنجان تصریح کرد: کتابخانه های عمومی می توانند با ارائه خدمات مناسب و مفید و گسترش کتاب و کتابخوانی بر توسعه فرهنگی و رشد ملی کشور کمک کنند.
امام جمعه زنجان در مراسم تکریم کتابداران این استان عنوان کرد:
حجت الاسلام علی خاتمی صبح امروز در مراسم تکریم کتابداران استان زنجان خاطرنشان کرد: میراث فرهنگی، میراث صامت یک ملت است و در واقع قدمت تمدنی یک ملت را نشان می دهد اما کتاب تاریخ گویای یک ملت است
مراسم تکریم مقام کتابداران و ترویج فرهنگ کتابخوانی در استان زنجان صبح امروز یکم آذر با حضور دکتر مهردخت وزیرپور عضو هیات امنای کتابخانه های عمومی کشور و مشاور دبیرکل نهاد، جمعی از مسئولین استانی و کتابداران برگزار شد.
مدیرکل برنامه ریزی نهاد کتابخانه های عمومی کشور:
مازیار نیلچی صبح امروز در مراسم تکریم کتابداران استان سیستان و بلوچستان گفت: کتابداری تنها امانت دادن کتاب نیست بلکه کتابخانه و کتابداران مجموعه ای هستند که با جهت دهی به مراجعین می توانند کتاب های بهتری را به آنان معرفی کنند.
مراسم تکریم مقام کتابداران و خادمان عرصه کتاب و کتابخوانی ظهر پنج شنبه بیست و نهم آبان با تجلیل از حجت الاسلام دکتر سیدمحمود مرعشی نجفی در سالن غدیر اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم برگزار شد.
برنامه های نهاد کتابخانه های عمومی کشور در بیست و دومین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران روز شنبه یکم آذرماه نیز ادامه خواهد یافت.
با هدف بررسی مشکلات کتابخانه های عمومی و دیدار با کتابداران صورت پذیرفت؛
محمد اله یاری ضمن بازدید از دو کتابخانه عمومی در شهر رشت با حضور در جمع کتابداران استان گیلان به پرسش های آنها نیز پاسخ گفت.
بيشتر
 
ستاد خبری
 
مناسبت
ارتباط با دبیر کل

اطلاعيه
خانه | بازگشت |
کاربر مهمان (PortalGuest)


Powered By Sigma ITID.