يادداشت‏هاي دبيركل
 
بخشنامه
گزارش تصویری سفرهای دبیرکل
علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در پیامی ارتحال آیت ‌الله مهدوی‌کنی (رضوان الله علیه) را تسلیت گفت.
معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد تاکید کرد:
معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد به همراه معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی نهاد در بازدید از کتابخانه‌های عمومی همدان بازدید گفت: انجام کار تبلیغی و جریان سازی فرهنگی برای کتاب جدید قبل از ورود به کتابخانه‌های عمومی ضروری است.
نخستین روز نشست کارشناسان منابع کتابخانه های عمومی کشور با سخنرانی معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی، مدیرکل منابع، مدیرکل کتابخانه های عمومی و معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان آغاز به کار کرد.
به همت اداره کل پژوهش و نوآوری نهاد برگزار شد؛
نشست پژوهشی «شناسایی و ارائه مدلی برای تببین عوامل موثر بر فرسودگی شغلی کتابداران نهاد کتابخانه های عمومی کشور» با حضور دبیرکل و شماری از کارشناسان ادارات کل نهاد در سالن کنفرانس نهاد برگزاری شد.
با حضور کارشناسان منابع سراسر کشور؛
نشست کارشناسان منابع استان‌ها و مدیران نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از امروز بیست و نهم مهر به مدت سه روز در استان همدان آغاز می‌شود.
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان:
مسعود سالک از دیجیتال سازی 1500 نسخه خطی در کتابخانه ابن مسکویه با همکاری کتابخانه آستان قدس رضوی خبر داد.
از سوی اداره کل منابع نهاد اعلام شد؛
اداره کل منابع نهاد کتابخانه های عمومی کشور از ارسال بیست و سه عنوان کتاب جدید و ارسال آن به کتابخانه های عمومی سراسر کشور خبر داد.
دبیرکل نهاد در یادداشت دوازدهم خود عنوان کرد:
علیرضا مختارپور در جدیدترین یادداشت خود در پرتال نهاد از دیدار و رایزنی با نمایندگان مجلس در خصوص پیدا کردن راه حلی قانونی برای الزام شهرداری ها به پرداخت نیم درصد درآمدهایشان خبر داد.
دبیرکل نهاد طی بخشنامه ای به مدیران کل کتابخانه های عمومی استان ها، خواستار اجرایی شدن دستورالعمل تعیین ساعات کاری کتابخانه های کل کشور در نیمه دوم سال 93 شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد:
زینب قربانی پس از انتصاب به عنوان مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: تلاش می کنیم جایگاه کتابداران و همچنین اهمیت کتابخانه های عمومی شناخته شده و جایگاه آنها را در سطح مدیریت کلان با توجه به رسالت کتابداران ببینیم.
دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور:
علیرضا مختارپور در دومین روز برگزاری «آموزش تخصصی کتابداران کودک»، پس از شنیدن و پاسخ به سوالات و مشکلات کتابداران بر لزوم توجه به کتابدار، کتابخوانی، مخاطب و ارتباط و پیوند این بخش ها با همدیگر تاکید کرد.
دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در حکمی زینب قربانی خلف آباد را به عنوان مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد تعیین کرد.
با حضور نمایندگان مجلس و مسئولان استانی؛
همزمان با 23 مهرماه، جشن گرامیداشت روز جهانی عصای سفید در کتابخانه عمومی آیت الله العظمی خامنه‌ای‌ مدظله العالی قم برگزار شد.
با صدور اطلاعیه ای در خصوص برخی از مسائل اداری؛
معاون اداری و مالی نهاد کتابخانه های عمومی کشور با صدور اطلاعیه ای به پرسش ها و پیام های کتابداران و همکاران نهاد در خصوص برخی مسائل اداری پاسخ گفت.
معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد اعلام کرد:
معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور از تمدید زمان ارسال پرونده های مربوط به منتخبین بیست و دومین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران خبر داد.
به مناسبت روز جهانی عصای سفید؛
بخش نابینایان کتابخانه دکتر شریعتی مشهد به مناسبت روز جهانی نابینایان مورد بهره برداری قرار گرفت.
سرپرست کتابخانه های عمومی استان خوزستان:
سرپرست کتابخانه های عمومی خوزستان در جمع شهرداران شهرستان اندیمشک گفت: شهرداران حامیان کتابخانه های عمومی هستند و کتابخانه های عمومی نیازمند کمک شهرداری ها برای اداره کردن این مکان های فرهنگی می باشند.
با حضور مدیرکل امور کتابخانه های نهاد و جمعی از کتابداران؛
نخستین دوره «آموزش تخصصی کتابداران کودک» در مرکز مشارکت های فرهنگی هنری شهرداری تهران آغاز به کار کرد.
علی رحیمی از اهدای بیش از 12 هزار نسخه کتاب در نیمسال ابتدایی سال 93 به کتابخانه های عمومی استان خراسان شمالی خبر داد.
پروژه کتابخانه های عمومی محلات وحدت و سیدآباد کلخوران اردبیل با حضور استاندار اردبیل، مدیرعامل بانک پاسارگاد و نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس کلنگ زنی شدند.
بيشتر
 
مناسبت
ارتباط با دبیر کل

اطلاعيه
بازديدها
تعداد بازديد از سايت: 61983551
تعداد بازديد زيرپورتال: 20915096
اين زيرپورتال امروز: 2104
تعداد بازديد اين صفحه: 6313485
در امروز: 864
اين صفحه امروز: 123
خانه | بازگشت |
کاربر مهمان (PortalGuest)


Powered By Sigma ITID.